Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2001, 20:32

autor: Sznur

Zapowiedź taktycznej gry akcji Nexagon: The Pit

Strategy First zapowiedziało wydanie ciekawej taktycznej gry akcji Nexagon: The Pit. Fabuła gry przenosi nas w czwarte tysiąclecie, gdy Ziemia, jako centrum intergalaktycznej administracji, zamieniła się w planetę-miasto.

Strategy First zapowiedziało wydanie ciekawej taktycznej gry akcji Nexagon: The Pit. Fabuła gry przenosi nas w czwarte tysiąclecie, gdy Ziemia, jako centrum intergalaktycznej administracji, zamieniła się w planetę-miasto. Długotrwały okres bez wojen doprowadził do pacyfistycznego postępowania z przestępcami, resocjalizowanymi w stacjach kosmicznych orbitujących wokół planet. Nieoczekiwane zagrożenie galaktyczną wojną dało szansę więźniom na zrehabilitowanie się w oczach społeczeństwa i możliwość wywalczenia wolności.

Gra Nexagon: The Pit wzorowana jest częściowo na X-COM oraz Syndicate lecz wykonana będzie całkowicie w środowisku 3D, w interaktywnym otoczeniu reagującym na zniszczenia. Gracz będzie kontrolował drużynę, w której poszczególne jednostki mogą przechodzić z misji do misji zyskując doświadczenie i możliwość podnoszenia współczynników. Po każdej misji gracz wraca do bazy zwanej tu Sanctum, które można rozbudowywać i udoskonalać. Gra ma pojawić się jesienią 2001 roku.