Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 lutego 2001, 14:22

autor: Sznur

Interplay pracuje nad dużym portalem do gier sieciowych

Interplay otwiera nowy serwis przeznaczony dla graczy online. Dotychczas działająca strona interplay.com, jeszcze w tym roku, ma stać się ogromnym portalem do gier sieciowych. Główną przyczyną tego posunięcia stała się ogromna popularność gier cRPG produkowana przez Black Isle Studio (saga Baldur's Gate, Icewind Dale, a wkrótce Neverwinter Nights).

Interplay otwiera nowy serwis przeznaczony dla graczy online. Dotychczas działająca strona interplay.com, jeszcze w tym roku, ma stać się ogromnym portalem do gier sieciowych. Główną przyczyną tego posunięcia stała się olbrzymia popularność gier cRPG produkowana przez Black Isle Studio (saga Baldur's Gate, Icewind Dale, a wkrótce Neverwinter Nights), przez co Interplay stał się potentatem gier z segmentu cRPG i pragnie teraz wykorzystać swą pozycję włączając się do walki o lukratywny rynek gier Massively Online Multiplayer.

Nie wiadomo jeszcze jaki wpływ na dalsze losy gier z Interplay będzie miało przejęcie licencji na Dungeons & Dragons przez Infogrames, o czym informowaliśmy już wcześniej. Jedyną unikalną, a zarazem bardzo popularną grą, do której prawa w całości posiada Interplay jest Fallout i być może właśnie na tym pomyśle powstanie ich następna sieciowa gra.