Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 listopada 2010, 10:54

autor: Adrian Werner

Dobre wyniki finansowe NCsoft

W ostatnich dniach mieliśmy okazję poznać wyniki finansowe wielu największych firm branży gier. Teraz przyszła kolej na koreańskiego wydawcę NCsoft, któremu pomimo spadku przychodów udało się zwiększyć zyski.

W ostatnich dniach mieliśmy okazję poznać wyniki finansowe wielu największych firm branży gier. Teraz przyszła kolej na koreańskiego wydawcę NCsoft, któremu pomimo spadku przychodów udało się zwiększyć zyski.

Dobre wyniki finansowe NCsoft - ilustracja #1

Aion

Poprzedni rok był dla firmy wyjątkowo udany i każdy kolejny kwartał przynosił wieści o dwucyfrowych wzrostach przychodów i zysków, głównie za sprawą olbrzymiej popularności gry Aion. Obecny rok nie jest już aż tak udany, ale jednocześnie wydawca raczej nie ma większych powodów do narzekań.

W okresie od początku lipca do końca września NCsoft zdołało wypracować przychód na poziomie 139 mln dolarów, co stanowi spadek o 6% w porównaniu do analogicznego okresu w roku ubiegłym. Zyski natomiast wyniosły 42,6 mln dolarów, czyli o 1% więcej niż rok temu. Głównym winowajcą odrobinę słabszych wyników jest słabnąca popularność serii Lineage. Dodatkowo wydawca zwiększył zatrudnienie, czego rezultatem były oczywiście większe koszty prowadzenia działalności.

Aion jest obecnie najbardziej dochodowym przedsięwzięciem firmy. Gra zadebiutowała w Korei Południowej w 2008, a rok później wydano ją w Stanach Zjednoczonych i Europie. W okresie od początku lipca do końca września tego roku Aion dostarczył 44% całych przychodów firmy. Pierwsza część Lineage odpowiadała za 28% uzyskanych przychodów,a Lineage II za 20%. Pozostałe 8% przypadło natomiast na pozostałe tytuły, w tym City of Heroes/City of Villains oraz Guild Wars.

Dobre wyniki finansowe NCsoft - ilustracja #2

Lineage II

NCsoft dba o ciągły rozwój swoich najpopularniejszych produkcji. Dwa miesiące temu wypuszczono potężne rozszerzenie do Aion zatytułowane Assault on Balaurea. Pozwala ono graczom na przeprowadzeniu kontrofensywy przeciwko ludom Balaur oraz wzięcie udziału w inwazji na ich terytorium. Dodatek wprowadził oczywiście masę nowych lokacji, broni, przedmiotów i umiejętności. Zwiększono ponadto limit poziomu doświadczenia.

Koreański wydawca nie zapomina również o Lineage II. Na oficjalnej stronie pojawiła się informacja, że trwają obecnie prace nad kolejnym rozszerzeniem do tej gry. Niestety nie ujawniono co znajdzie się w tym dodatku, choć wypuszczono już pierwszy zwiastun zapowiadający jego nadejście.