Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 listopada 2011, 09:30

autor: Sarge

Enemy Front - pierwsze informacje o grze studia City Interactive i Stuarta Blacka

Na łamach magazynu Playbox ujawniono informacje na temat gry Enemy Front. Jest to pierwszy wspólny projekt polskiego studia City Interactive oraz Stuarta Blacka, który wcześniej stworzył m.in. efektowną strzelaninę Black.

W najnowszym numerze magazynu Playbox pojawiły się pierwsze informacje na temat nowej gry polskiej firmy City Interactive, nad którą pracuje Stuart Black. Produkcja ukaże się na rynku pod nazwą Enemy Front.

Potwierdziły się pierwsze doniesienia, że będzie to pierwszoosobowa strzelanina osadzona w realiach II wojny światowej. Osią fabuły ma być niemiecka Wunderwaffe, czyli „Cudowna Broń”, która miała przyczynić się do wygranej Adolfa Hitlera w tamtych czasach. Można się domyślać, że głównym zadaniem gracza będzie zniszczenie tego środka zagłady.

Enemy Front - pierwsze informacje o grze studia City Interactive i Stuarta Blacka - ilustracja #1

Zgodnie z najnowszymi trendami, autorzy stawiają na efektowność wykonywanych misji, a jedna z nich będzie się toczyć w Warszawie. Poszczególne zadania mają opierać się na historycznych wydarzeniach, takich jak zdobywanie maszyny szyfrującej Enigma, czy zamach na Adolfa Hitlera w Wilczym Szańcu.

Enemy Front tworzy rzeszowski i londyński oddział firmy City Interactive. Jest to pierwszy projekt zespołu, na którego czele stanął Stuart Black, wcześniej odpowiedzialny m.in. za stworzenie efektownej strzelaniny o nazwie Black. Znany projektant poprzednio pracował w mieszczącym się w Guildford studiu Codemasters, ale zdecydował się z niego odejść, by dołączyć do polskiego dewelopera.

W najbliższych dniach w sieci mają zostać opublikowane screeny z nadchodzącej gry, więc spodziewamy się wtedy ujawnienia kolejnych informacji. Enemy Front działać będzie na silniku CryEngine 3, co powinno zapewnić oprawę graficzną na wysokim poziomie. Premiera planowana jest na drugi kwartał 2012 roku w wersjach na PC, PlayStation 3 oraz Xboksa 360.