Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 18:00

autor: moir

Przegląd MMO (24/11/2014) – m.in. Lineage Eternal, TERA, World of Warcraft

W dzisiejszym Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze wieści na temat Lineage Eternal, zapowiedziany na grudzień dodatek do TERA oraz 10 urodziny popularnego World of Warcraft.

Witamy w kolejnej odsłonie cyklu poświęconego w całości tematyce gier MMO. Dowiecie się z niego wszystkiego o ostatnich nowinkach i wydarzeniach ze światów najpopularniejszych produkcji. Jeśli chcecie wiedzieć dokładnie co dzieje się lub dziać się będzie wokół waszego ulubionego tytułu, to znaleźliście się w odpowiednim miejscu. Dziś w Przeglądzie MMO omawiamy m.in. najnowsze zapowiedzi Lineage Eternal: Twilight Resistance, grudniowe rozszerzenie TERA, a także obchody 10. urodzin World of Warcraft. Ponadto wspominamy o takich grach jak Black Desert oraz Lost Ark.

Lineage Eternal: Twilight Resistance

Studio NCSoft, koreański gigant na rynku MMO, opublikowało rozległy zwiastun długo oczekiwanej kontynuacji popularnego cyklu gier – Lineage Eternal. Całość miała miejsce podczas targów G-Star 2014, które odbywają się na terenie Korei Południowej. Prezentowany zapis z rozgrywki skupia się przede wszystkim na dynamicznej walce, podczas której przyjdzie nam efektownie eksterminować kolejne hordy przeciwników – wszystko bardzo przypomina styl zabawy znany z serii Diablo. Przy okazji twórcy zaznaczyli również, iż ich najnowszy tytuł będzie cechował się w pełni otwartym światem. Czekają nas więc dynamiczne wydarzenia, rozbudowane systemy PK oraz PvP, a także generowane losowo (unikalne) lochy.

W chwili obecnej gra skończona jest zaledwie w 30%, zaś początek jej otwartych beta-testów planowany jest najpóźniej do 2016 roku. Kolejnym etapem będzie już globalna światowa premiera gry na PC oraz urządzeniach mobilnych.

  1. Oficjalna strona internetowa studia NCSoft

TERA

Już 16 grudnia bieżącego roku amerykańska wersja TERA, za którą odpowiedzialna jest firma En Masse Entertainment, wzbogaci się o największe rozszerzenie w ostatnim czasie. Dodatek zatytułowany Fate of Arun wprowadzi do świata gry m.in. kolejny kontynent, regiony, przeciwników, instancje, a także zwiększy maksymalny dostępny poziom doświadczenia, tym samym odblokowując szereg nowych umiejętności dla każdej z klas. Europejskie wydawnictwo, prowadzone przez niemiecką firmę Gameforge, również otrzyma swoje rozszerzenie w grudniu – nie znamy jednak jeszcze dokładnej daty.

  1. Oficjalna strona internetowa amerykańskiej wersji gry TERA

World of Warcraft

Legendarny World of Warcraft obchodzi w tym tygodniu swoje 10. urodziny. Z tej okazji przedstawiciele Blizzard Entertainment przygotowali dla wszystkich bywalców krainy Azeroth wiele atrakcji. Po pierwsze – wszyscy, którzy zalogują się do gry pomiędzy 21 listopada a 6 stycznia otrzymają unikatowego peta – Molten Corgi. Po drugie – na fanów PvE czeka 40-osobowy rajd (odświeżony Molten Core). Po trzecie – nowy battleground (Tarren Mill vs. Southshore: The Rematch) dla wszystkich wielbicieli PvP. Szczegółowe informacje na temat obchodów znajdziecie pod tym adresem.

Przy okazji warto też wspomnieć o sukcesie Warlords of Draenor, które tylko w pierwszy dzień rozeszło się w 3,3 miliona egzemplarzy. Dzięki temu popularny WoW znów może poszczycić się przeszło 10 milionami aktywnych subskrybentów.

  1. Oficjalna strona internetowa gry World of Warcraft

Black Desert

Koreańska premiera oczekiwanego Black Desert odbędzie się jeszcze w grudniu bieżącego roku. Wydawcą gry zostanie firma Daum, lokalny koncern internetowy, która będzie odpowiedzialna również za europejskie i amerykańskie wydanie gry. Deweloperzy z Pearl Abyss rozpoczęli pracę nad anglojęzycznym klientem gry już kilka miesięcy temu, co napawa optymizmem i może oznaczać, że zachodnia edycja tytułu zadebiutuje już w przyszłym roku. Poniżej znajdziecie materiały prasowe zaprezentowane podczas minionych targów G-Star 2014.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Black Desert

Lost Ark

Koreańska firma Smilegate, odpowiedzialna za ciekawie zapowiadający się Lost Ark, zaprezentowała podczas targów G-Star 2014 kolejny zwiastun rozgrywki ze swojej najnowszej produkcji. Niespełna 20-minutowy materiał wideo obejmuje praktycznie wszystkie najważniejsze elementy rozgrywki.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Lost Ark