Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 listopada 2014, 15:19

autor: Góral

Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City

W dzisiejszym wydaniu najlepszych minecraftowych projektów przedstawiamy dwie wspaniałe metropolie (Broville i Modern City) oraz Strefę 52, z której trzeba wykraść tajne dokumenty i uratować kilka osób.

W ostatnim wydaniu najlepszych minecraftowych projektów skupiliśmy się głównie na wyspach. Dziś natomiast przyglądamy się dwóm znacznie bardziej zurbanizowanym lokacjom (Modern City i Broville) oraz tajemniczej Strefie 52 (nie mylić ze słynną Strefą 51), w której będziemy musieli wykonać niebezpieczną misję.

Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #1

Modern City

Pierwszym projektem, który chcemy Wam dziś zaprezentować jest Modern City, czyli po naszemu nowoczesne miasto. Nazwa mapy doskonale oddaje jej zawartość – twórcy zatroszczyli się bowiem o kluczowe miejsca znane z większości metropolii. Są tu więc hotele, mosty, restauracje, stacja kolejowa, a nawet kasyno. Krótko pisząc, miejska architektura w pełnej krasie. Poniżej znajdziecie kilka screenów, a po więcej informacji odsyłam na oficjalną stronę projektu.

Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #2
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #3
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #4

Broville

Kolejnym minecraftowym miastem, na które warto zwrócić uwagę jest Broville – duża i masywna konstrukcja tworzona przez około rok czasu. Projekt obecnie znajduje się w wersji oznaczonej numerem 10, ale twórcy pracują już nad jego kolejną odsłoną – v11. Mimo wszystko i tak już teraz jest to znakomita lokacja, pełna szczegółów z zewnątrz i wewnątrz, gdyż do każdego budynku można wejść. Zainteresowanych tematem odsyłam w to miejsce.

Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #5
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #6
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #7
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #8
Najlepsze minecraftowe projekty – Area 52, Broville i Modern City - ilustracja #9

Area 52

Słynna Strefa 51 to jeden z wojskowych obiektów, który został otoczony kultem przez osoby wierzące w życie pozaziemskie. Ponoć to w tym miejscu przeprowadzane były badania kosmitów, którzy rozbili się w 1947 roku w pobliżu Roswell w stanie Nowy Meksyk. Area 52 z Minecrafta nie odzwierciedla swojej słynnej kuzynki, ani też obiektu Tonopah Test Range, określanego właśnie jako Strefa 52, ale pozostaje w wojskowych klimatach, oferując możliwość wcielenia się w żołnierzy oddziału Navy Seals, którzy muszą odzyskać tajne dokumenty. Po szczegóły odsyłam na oficjalną stronę, a poniżej prezentujemy zwiastun projektu.

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.