Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2014, 16:04

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria

W dzisiejszym odcinku najlepszych minecraftowych projektów prezentujemy trzy niesamowite mapy – dzielnicę Shiganshina z mangi Atak tytanów, wyspę piratów i zróżnicowaną Eldarię.

Witamy w kolejnym odcinku najlepszych minecraftowych projektów, gdzie przedstawiamy najciekawszą twórczość miłośników Minecrafta. Tym razem przyszykowaliśmy coś dla wielbicieli mangi Atak tytanów (Shingeki No Kyojin), mamy także piękną wyspę piratów oraz Eldarię. Nie przedłużając dalej, zapraszamy do krótkiej lektury.

Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #1

Atak tytanów

Shingeki No Kyojin, w Polsce znane jako Atak tytanów, to popularna manga autorstwa Hajime Isayamago. Kilkunastu użytkowników produkcji studia Mojang połączyło siły, by odtworzyć dzielnicę Shiganshina, a efekty ich pracy możecie podziwiać poniżej. Natomiast jeżeli macie ochotę samemu odwiedzić tę lokację, to odsyłam Was na jej oficjalną stronę.

 

Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #2
Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #3

Wyspa piratów

Kolejną prezentowaną dziś mapą jest wyspa piratów, którą oczywiście umiejscowiono na wirtualnych Karaibach. Lokacja podzielona jest na kilka dzielnic, pełnych ciekawych miejsc i skarbów. Co ciekawe, ten zdumiewający projekt powstał w zaledwie jeden miesiąc, a w pracach nad nim uczestniczyło kilka, jak widać bardzo zdolnych osób. Po więcej informacji odsyłamy w to miejsce.

Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #4
Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #5
Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #6

Eldaria

Na sam koniec mamy drugą, równie atrakcyjną wyspę – Eldarię. Projekt zbudowany aż z 2687700000 klocków cechuje się niesamowicie zróżnicowanym krajobrazem. Z jednej strony mamy górzysty teren i tajemnicze jaskinie, a z drugiej wulkany, rzeki, lasy i nie tylko. Wszystko to tworzy jedną, wspólną i przepiękną całość, którą odwiedziecie udając się w to miejsce.

Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #7
Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #8
Najlepsze minecraftowe projekty – Attack on Titan, wyspa piratów i Eldaria - ilustracja #9

Minecraft to gra z gatunku survival sandbox stworzona przez studio Mojang. Tytuł pierwotnie ukazał się na komputerach PC w 2011 roku, a obecnie dostępny jest także na urządzeniach mobilnych i konsolach PlayStation 3, Xbox 360, Xbox One, PlayStation 4 oraz PlayStation Vita. Projekt do tej pory sprzedał się w nakładzie ponad 55 mln egzemplarzy.