Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 listopada 2014, 16:09

Nowości zdominowały pierwszą dziesiątkę. Top 10 UK (9 - 15 listopada)

Już dano nie było takiej klęski urodzaju. Assassin’s Creed: Unity, Halo: The Master Chief Edition i inne premierowe tytuły niemal zdominowały pierwszą dziesiątkę brytyjskich bestsellerów sprzedaży detalicznej.

Call of Duty: Advanced Warfare obroniło pozycję lidera, ale spadek sprzedaży w drugim tygodniu po premierze wyniósł aż 77%. Niemniej jednak to wystarczyło do pokonania konkurencji, wśród której nie brak smakowitych nowości.

Na miejscu drugim, ze stratą szesnastu tysięcy pudełek do dzieła Sledgehammer, zadebiutował Assassin’s Creed: Unity. Większość, bo 56% nabywców przygód Arno to posiadacze PlayStation 4. Właściciele Xboksów One stanowią 46% całości, zaś pecetowy to jedynie 2% klientów Ubisoftu. Takie wyniki nie zaskakują w przypadku rynku brytyjskiego i można domniemywać, że gremialne narzekanie niezadowolonych klientów z bardzo niedoskonałego portu z konsol nie miało na nie większego wpływu.

Na ostatnim stopniu podium stanęło Halo: The Master Chief Collection, zawierające wszystkie cztery części popularnej serii strzelanin, w których głównym bohaterem był tytułowy Master Chief.

Kolejną nowością jest LEGO Batman 3: Beyond Gotham na miejscu piątym. Oczko niżej zadebiutowała druga gra opowiadająca o przygodach zakonów Templariuszy i Asasynów – Assassin’s Creed: Rogue. Tytuł ten dostępny jest na razie jedynie na konsole poprzedniej generacji, ale na wiosnę przyszłego roku francuski wydawca zapowiedział wydanie na komputery PC. Być może, Rogue trafi także na PS4 i XBoksa One?

Do pierwszej dziesiątki załapały się jeszcze dwie nowości. Na miejscu ósmym zadebiutował największy, choć zdecydowanie mniej popularny konkurent marki FIFA, czyli Pro Evolution Soccer 2015. Na pozycję dziewiąta zawitał najnowszy dodatek do popularnego MMORPG, World of Warcraft: Warlords of Draenor.

1.

Call of Duty: Advanced Warfare

2.

Assassin’s Creed: Unity

3.

Halo: The Master Chief Edition

4.

FIFA 15

5.

LEGO Batman 3: Beyond Gotham

6.

Assassin’s Creed: Rogue

7.

Minecraft: PlayStation Edition

8.

Pro Evolution Soccer 2015

9.

Word of Warcraft: Warlords of Dreanor

10.

Destiny