Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2015, 10:59

Lineage Eternal na kilkunastominutowym zapisie rozgrywki

W sieci pojawił się obszerny zapis rozgrywki z Lineage Eternal, czyli jednej z najważniejszych nadchodzących produkcji MMORPG.

Dostępny w serwisie YouTube kanał WP Game opublikował szesnastominutowy zapis rozgrywki z Lineage Eternal, czyli trzeciej odsłony jednej z najpopularniejszych azjatyckich marek MMORPG. Materiał został zarejestrowany podczas prezentacji projektu i nie oferuje zbyt wysokiej jakości, ale pozwala zobaczyć w jakim kierunku zmierza ta produkcja. Jest to o tyle istotne, że tytuł stanowić będzie mocne odejście od rozwiązań poprzedniej części.

Cykl produkcyjny Lineage Eternal trapiony jest licznymi problemami i opóźnieniami. Grę zapowiedziano w 2011 roku i początkowo pierwsze beta testy miały ruszyć kilkanaście miesięcy później. Projekt jest jednak regularnie pokazywany na kolejnych edycjach różnych azjatyckich targów, więc nigdy nie było obaw, że został skasowany.

W Lineage Eternal zagramy najwcześniej w przyszłym roku. - Lineage Eternal na kilkunastominutowym zapisie rozgrywki - wiadomość - 2015-09-25
W Lineage Eternal zagramy najwcześniej w przyszłym roku.

Przypomnijmy, że Lineage Eternal ma połączyć mechanizmy hack'and'slash z elementami typowymi dla tradycyjnych gier MMORPG. Kamera umieszczona zostanie wysoko nad głowami bohaterów, a rozgrywka skoncentruje się na walce. Potyczki uatrakcyjni nietypowy system sterowania wymagający rysowania linii ataków za pomocą myszki. Jednocześnie akcja rozgrywać się ma w ogromnym świecie o otwartej strukturze, a w jednej lokacji przebywać będzie mogło maksymalnie pięciuset użytkowników.

Lineage Eternal powstaje z myślą o pecetach, ale twórcy zamierzają również umożliwić zabawę użytkownikom mobilnym korzystającym z systemów iOS i Android. Wersje na ekrany dotykowe będą działały w oparciu o technologię streamingu, w stylu znanym z takich usług jak OnLive. Oznacza to, że grafika generowana ma być na serwerach zarządzanych przez deweloperów, a na ekrany graczy przesyłany będzie jedynie obraz. Takie rozwiązanie będzie konieczne do umożliwienia wspólnej zabawy z posiadaczami komputerów PC. Współczesne tablety i smartfony wciąż nie są bowiem na tyle potężne, aby udźwignąć Lineage Eternal.

Twórcy wciąż nie potwierdzili, kiedy powinniśmy spodziewać się premiery pełnej wersji gry. W tym roku odbyło się już jednak kilka zamkniętych beta testów, więc są spore szanse, że Lineage Eternal zadebiutuje w 2016 r. Warto dodać, że autorzy nie planują żadnych blokad regionalnych, a wersja anglojęzyczna zadebiutuje tego samego dnia, co koreańska.

  1. Lineage Eternal – oficjalna strona gry