Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 6 grudnia 2017, 14:45

autor: Jiker

John Wick: Chapter 3 - start zdjęć w przyszłym roku

Dwie pierwsze części przygód Johna Wicka zdobyły spore grono fanów. Dynamiczne, wypełnione strzelaninami i popisami gun fu kino powróci za sprawą rozdziału trzeciego. Prace nad John Wick: Chapter 3 ruszą wiosną przyszłego roku.

SERIA JOHN WICK W SKRÓCIE:

- John Wick – premiera: 24 października 2014 roku / przychód: 89 mln dolarów / nota metacritic.com: 68/100.

- John Wick: Chapter Two – premiera: 10 lutego 2017 roku / przychód: 171 mln dolarów / nota metacritic.com: 75/100.

Ekipa odpowiedzialna za filmy z serii John Wick przymierza się do rozpoczęcia prac nad trzecim rozdziałem opowieści o byłym zabójcy. Jak donosi serwis Omega Underground, tuż po świętach Bożego Narodzenia przeprowadzony zostanie casting, w wyniku którego skompletowana zostanie obsada trójki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, zdjęcia do filmu ruszą wiosną przyszłego roku.

Prace nad trzecim rozdziałem opowieści o Johnie Wicku mają ruszyć wiosną przyszłego roku. - John Wick: Chapter 3 - start zdjęć w przyszłym roku - wiadomość - 2017-12-06
Prace nad trzecim rozdziałem opowieści o Johnie Wicku mają ruszyć wiosną przyszłego roku.
John Wick: Chapter 3 - start zdjęć w przyszłym roku - ilustracja #2

Marka John Wick nieustannie się rozrasta. Stahelski i Kolstad pracują nad serialem telewizyjnym The Continental, którego akcja ma rozgrywać się w filmowym hotelu, będącym miejscem spotkań zabójców (w roli Johna Wicka ponownie Keanu Reeves). W listopadzie nakładem firmy Dynamite ukazał się też 5-zeszytowy komiks. Poza tym w lipcu The Hollywood Reporter informował o chęci stworzenia filmu Ballerina – historii pobocznej, skupiającej uwagę na młodej zabójczyni, podążającej tropem morderców, którzy pozbawili życia członków jej rodziny.

W tytułowego bohatera wcieli się oczywiście Keanu Reeves, który z powodzeniem odegrał postać byłego zabójcy Johna Wicka w dwóch poprzednich odsłonach jego wybuchowych przygód. Od pewnego czasu znamy również datę premiery filmu – trójka zagości na ekranach kin 17 maja 2019 roku.

Niestety, w dalszym ciągu nie wiemy, kto nakręci John Wick: Chapter 3. Jedynkę wyreżyserowali wspólnymi siłami David Leitch (Atomic Blonde) i Chad Stahelski, natomiast Rozdział Drugi był już dziełem wyłącznie Stahelskiego. Wszystko wskazuje na to, że twórca pozostanie na stanowisku. Z kolei za scenariusz ponownie odpowiada Derek Kolstad, który zresztą przed kilkoma dniami ukończył pracę nad fabułą.

  1. Oficjalna strona marki John Wick
  2. Oficjalna strona wytwórni Lionsgate