Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 grudnia 2017, 14:36

autor: Movis

Wieści ze świata (Steam, Civilization VI, Respawn Entertainment, Figment, Śródziemie: Cień Wojny) 6/12/2017

Dziś piszemy o promocji na Steam z okazji 100. rocznicy niepodległości Finlandii, Korei w Civilization VI: Rise and Fall, oficjalnym zakupie Respawn Entertainment przez Electronic Arts, demie przygodówki Figment i arenach online w Śródziemie: Cień Wojny. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Promocja „100 lat Finlandii” na Steam

Sto lat to za mało, sto lat to za mało… - Wieści ze świata (Steam, Civilization VI, Respawn Entertainment, Figment, Śródziemie: Cień Wojny) 6/12/2017 - wiadomość - 2017-12-07
Sto lat to za mało, sto lat to za mało…

Finlandia obchodzi właśnie 100-lecie ogłoszenia swej niepodległości po odłączeniu się od upadającej carskiej Rosji 6 grudnia 1917 roku. W dość ciekawej akcji platforma dystrybucyjna Steam postanowiła uczcić ten kraj, oferując promocje na gry „made in Finland”. Ceny powrócą do normy 8 grudnia, więc warto się śpieszyć. Wszystkie obniżki znajdziecie w tym miejscu, a poniżej prezentujemy parę wartych uwagi tytułów:

Civilization VI – informacje o Korei

W ramach zaplanowanego na luty dodatku Rise and Fall do strategii Sid Meier’s Civilization VI firma Firaxis Games postanowiła uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z fanami pierwszą cywilizacją, jaka znajdzie się w tym sporym rozszerzeniu. Korea będzie prowadzona do zwycięstwa przez królową Seondeok, a specyficzne bonusy tej nacji oraz jej liderki pozwolą graczowi na zawładnięcie innymi poprzez dynamiczny rozwój naukowy. Powyżej możecie zobaczyć, jak dalekowschodnie państwo prezentuje się w akcji i stwierdzić, czy strategia królestwa Silla odpowiada Waszemu podejściu do dominacji nad światem.

Twórcy Titanfalla oficjalnie w rękach Electronic Arts

Pracownicy są teraz pod skrzydłami EA. - Wieści ze świata (Steam, Civilization VI, Respawn Entertainment, Figment, Śródziemie: Cień Wojny) 6/12/2017 - wiadomość - 2017-12-07
Pracownicy są teraz pod skrzydłami EA.

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, firma Electronic Arts weszła w posiadanie dewelopera Respawn Entertainment, odpowiedzialnego za serię Titanfall. Z poprzednich informacji dowiedzieliśmy się, że wszelkie formalności miały zostać sfinalizowane „do końca 2017 roku”. Okazuje się, że negocjacje zostały zamknięte szybciej, niż się spodziewano. Oficjalny dokument datuje zakup na 1 grudnia i utrzymuje zapowiadane warunki – na rzecz Respawn przekazano 151 mln dolarów w gotówce i 164 mln dolarów w akcjach, a jeśli firmie uda się osiągnąć zadowalające wyniki w przyszłości, to byli właściciele mogą liczyć na dodatkowe 140 milionów.

W liście na blogu Respawn szef firmy Vince Zampella zapewnił, że przejęcie nie zmieni firmy i żaden pracownik nie zostanie zwolniony. Z innych źródeł wiemy zaś, że w produkcji znajduje się kolejna gra z cyklu Titanfall.

Demo Figment dostępne na Steam

Surrealistyczna przygodówka Figment doczekała się wersji demonstracyjnej w systemie cyfrowej dystrybucji Steam. Pobierzecie ją w tym miejscu, wystarczy kliknąć w przycisk „Pobierz demo”. Niewielka produkcja studia Bedtime Digital Games spodobała się krytykom, którzy szczególnie docenili jej emocjonalny charakter, dynamicznie zmieniającą się, zwizualizowaną graficznie ścieżkę dźwiękową oraz interesujący design świata i postaci.

Śródziemie: Cień Wojny z arenami online

Na oficjalnej stronie produkcji Śródziemie: Cień Wojny pojawiły się informacje na temat najnowszych dodatków i zmian, które znalazły się w grze. Najciekawszą nowinką są gladiatorskie walki orków przez Internet. Gracze mogą szkolić swoich podwładnych i wystawiać ich w meczach przeciw czempionom wytrenowanym przez innych użytkowników. Zwycięzca powróci do swego mistrza z przydatnymi łupami, a resztki przegranego najpewniej zostaną rzucone caragorom na pożarcie. By było jeszcze bardziej interesująco, deweloperzy postanowili podkręcić ilość zadawanych przez orki obrażeń i skrócić czas walki na arenach. Dodatkowo autorzy poprawili parę bugów związanych z tą aktywnością.

Galeria obrazków

Polecamy też Waszej uwadze najnowsze obrazki w naszej galerii…

 1. MapleStory Blitz
 2. Sinner: Sacrifice for Redemption
 3. Filary Ziemi
 4. Dreadnought
 5. Pizza Connection 3
 6. Aerofly FS 2 Flight Simulator
 7. Warlocks 2: God Slayers
 8. Outcast: Second Contact
 9. Boiling Bolt
 10. Steep: Road to the Olympics
 11. Tom Clancy's The Division
 12. A.O.T. 2

Galeria filmów

…jak również najnowsze filmy z gier:

 1. Filary Ziemi zwiastun Księgi 2
 2. Pizza Connection 3 zwiastun rozgrywki #1
 3. Sid Meier's Civilization VI: Rise and Fall Korea (PL)
 4. Warlocks 2: God Slayers zwiastun #1
 5. Ode zwiastun #1
 6. Kings and Heroes zwiastun wersji z wczesnym dostępem
 7. Destiny 2: Curse of Osiris zwiastun na premierę
 8. Dead Dozen zapowiedź #1
 9. Xenoblade Chronicles 2 zwiastun na premierę
 10. Tom Clancy's The Division zwiastun aktualizacji 1.8 Resistance