Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikZręcznościowePS4XONEPC
Okładka Boiling Bolt (PS4)
OkładkaBoiling Bolt (PS4)

Boiling Bolt

Oryginalna gra zręcznościowa, łącząca mechanikę klasycznych side-scrollowych strzelanek z nowoczesną, trójwymiarową oprawą graficzną. Produkcja pozwala na zabawę w pojedynkę lub w trybie kooperacji, przeznaczonym dla dwóch graczy.

Zręcznościowe | na 2 osoby | indie | shoot 'em up | kooperacja | side-scroll | strzelanki | podzielony/wspólny ekran

Boiling Bolt Premiera

5gru2017

PC PS4 XONE

Gry podobne do Boiling Bolt

Resogun

Sky Force Anniversary

Sine Mora EX

Boiling Bolt to wydana na platformie PC, PS4 i XONE oryginalna gra zręcznościowa, łącząca mechanikę klasycznych, side-scrollowych strzelanek z nowoczesną, trójwymiarową oprawą graficzną. Za stworzenie gry odpowiadzialne jest francuskie Persistant Studios, którego głównym projektantem jest były freelancer i współpracownik Ubisoftu Jérémie Thomas. Produkcja powstała dzięki wsparciu francuskiej agencji rządowej CNC, zajmującej się promocją filmu oraz innych sztuk audiowizualnych.

Mechanika

Mechanika rozgrywki w grze Boiling Bolt czerpie z klasycznych, side-scrollowych strzelanek, w których poruszamy się ustawicznie w jedną stronę ekranu, eliminując kolejne fale nadlatujących przeciwników. Kierowany przez gracza statek wyposażony jest w cztery zróżnicowane typy broni, a umiejętne przełączanie się między nimi stanowi klucz do sukcesu i pokonania różnych rodzajów przeciwników. Podczas zabawy możemy również korzystać z umiejętności spowolnienia czasu, która w ferworze walki pozwoli nam złapać oddech i z łatwością unikać nadlatujących pocisków wroga.

Cała oryginalność Boiling Bolt polega jednak na tym, że łączy ona wywodzącą się z dwuwymiarowych gier mechanikę rozgrywki z trójwymiarowym i pełnym detali światem, zbudowanym z dryfujących w przestrzeni wysepek. Te wypełnione są zaś rozmaitymi, dziwnymi konstrukcjami, takimi jak drewniane pagody, sterczące metalowe bariery czy rozbudowane systemy rurociągów. Przedstawiony świat, będący areną wojny pomiędzy magikami i technomancerami, łączy elementy fantasy i cyberpunku, przypominając scenerie z filmów o Mad Maksie George’a Millera.

Tryby gry

W wydanej na platformie PC, PS4 i XONE grze Boiling Bolt możemy bawić się zarówno w pojedynkę, jak i w trybie kooperacji przeznaczonym dla dwóch osób. W tym wariancie rozgrywki statki obu graczy połączone są specjalnym strumieniem elektrycznym niszczącym wrogów, którzy znajdą się w jego zasięgu.

Kwestie techniczne

Prace nad grą Boling Bolt rozpoczęły się na silniku Unity, jednak z czasem twórcy przesiedli się na zaawansowany Unreal Engine 4 firmy Epic Games, zapewniający znacznie lepsze wrażenia wizualne. W grze wykorzystano też autorską technologię studia Persistant o nazwie PopcornFX, odpowiedzialną za generowanie imponujących efektów specjalnych. Ciekawostkę stanowi też fakt, że choć autorzy nie mieli dotąd żadnych doświadczeń z klasycznymi strzelankami, uznali jednak, że gatunek ten będzie najlepszym medium do zaprezetowania możliwości ich autorskiej technologii. Prace nad grą poparte zostały dogłębną analizą najpopularniejszych produkcji gatunku, a także opiniami społeczności graczy, które w istotny sposób wpłynęły na ostateczny kształt Boiling Bolt.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1 - 2  

Klasyfikacja PEGI Boiling Bolt

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Boiling Bolt Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core i5-4440 3.1 GHz
  • 4 GB RAM
  • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760 Ti lub lepsza
  • Windows Vista/7/8/10
PC
PS4
XONE