Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCPS4SwitchXONE
Okładka Sine Mora EX (PC)

Sine Mora EX

Odświeżona wersja ciepło przyjętego shoot'em upa z 2012 roku, nad którą pieczę sprawowała firma THQ Nordic. Produkcja przenosi graczy do retrofuturystycznego świata, w którym trwa nieustanna walka między siłami Imperium oraz jego przeciwnikami.

Akcji | science fiction | reedycje/remastery/remaki | indie | shoot 'em up | 2.5D

Okładka Sine Mora EX (PC)

data premiery gry:

8sie2017

PC PS4 XONE

26wrz2017

Switch

Sine Mora EX jest odświeżoną wersją ciepło przyjętego shoot'em upa, który zadebiutował w 2012 roku. W przeciwieństwie do pierwowzoru opracowanego przez duet zespołów Digital Reality oraz Grasshopper Manufacture, omawiana tutaj produkcja powstała z inicjatywy firmy THQ Nordic. Gra trafiła na wiele platform, na których liście pojawia się między innymi Switch, PC itd..

Fabuła

Akcja Sine Mora EX rozgrywa się w retrofuturystycznym świecie. Gracze trafiają do mieniącej się feerią barw, egzotycznej krainy, gdzie trwa nieustanna walka między siłami Imperium oraz jego przeciwnikami. W trakcie zabawy mamy okazję odwiedzić sporą jej część – zmagania toczą się bowiem na tle górskich pejzaży, pod wodą i nad oceanem, a także pośród industrialnej zabudowy.

Mechanika

Trzon Sine Mora EX na platformie Switch, PC itd. stanowi walka z hordami przeciwników. Akcja prezentowana jest z perspektywy bocznej, a gracz zasiada za sterami samolotów zróżnicowanych pod kątem zainstalowanego na ich pokładzie uzbrojenia i rozmaitych gadżetów gwarantujących przewagę nad adwersarzami. Oprócz standardowych oponentów, których pokonanie nie wymaga większego wysiłku, od czasu do czasu na naszej drodze stają bossowie. Pojedynki z takowymi wymagają nie tylko odpowiedniego refleksu, lecz także opracowania skutecznej taktyki działania. Warto nadmienić, że z myślą o początkujących graczach przygotowano trzy poziomy trudności, jakie definiują agresywność i liczbę przeciwników obecnych jednocześnie na ekranie.

Tryby gry

Filar Sine Mora EX stanowi kampania fabularna, składająca się z siedmiu etapów. Należy odnotować, że w jej trakcie gracze nie mogą wpływać na ustawienia poszczególnych samolotów – różnice pomiędzy nimi zależą wyłącznie od pilota, który bierze udział w danej misji. Inaczej mają się sprawy w specjalnym trybie Arcade – tutaj możemy wybrać jedną z pięćdziesięciu kombinacji broni, a nad naszymi poczynaniami czuwa system punktacji oraz sieciowe rankingi.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna Sine Mora EX na platformie Switch, PC itd. robi pozytywne wrażenie. Otoczenie opracowano z dbałością o detale, a wymianie ognia towarzyszą cieszące oko efekty wizualne. W procesie produkcji brali udział doświadczeni twórcy – za projekty bossów odpowiadał Mahiro Maeda, czyli jeden z najpopularniejszych japońskich twórców anime, natomiast nad ścieżką dźwiękową czuwał Akira Yamaoka odpowiedzialny między innymi za soundtracki większości gier z cyklu Silent Hill.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 2,3 / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Sine Mora EX

Klasyfikacja PEGI Sine Mora EX

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Sine Mora EX

PC Windows

PC Windows

Rekomendowane: Quad Core 2 GHz, 6 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 760/Radeon R270 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10
Minimalne: Dual Core 2 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 1 GB GeForce 8800 GT/Radeon HD 6850 lub lepsza, 1 GB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch