Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGPCPS4SwitchXONE
Okładka Warlocks 2: God Slayers (PC)

Warlocks 2: God Slayers

Platformowe RPG akcji od polskiego studia Frozen District, które stanowi kontynuację Warlocks vs Shadows z 2015 roku. Warlocks 2 oferuje nową kampanię fabularną, bardziej rozbudowane mapy, a także usprawnioną walkę, która daje dużo więcej możliwości niż poprzednio.

RPG | platformówki | 2D | humorystyczne | polskie | indie | kooperacja | side-scroll | RPG akcji

Okładka Warlocks 2: God Slayers (PC)

data premiery gry:

7cze2019

Switch

18lip2019

PC

sty2021

PS4 XONE

Warlocks 2: God Slayers to kontynuacja wydanej w 2015 roku gry Warlocks vs Shadows. Produkcja została stworzona przez niezależne polskie studio Frozen District, odpowiedzialne także za część pierwszą serii, i wydana na platformie PC, Switch itd..

Fabuła

W Warlocks 2: God Slayers bierzemy udział w zupełnie nowej historii. Tym razem musimy stawić czoła samym bogom, którym najwyraźniej nie spodobało się zabijanie przez nas potworów. W związku z tym Zakon Czarnoksiężników musi stawić im czoła, przy okazji rozprawiając się z wieloma słabszymi, ale wciąż groźnymi potworami.

Mechanika

Opisywana produkcja jest dwuwymiarową grą RPG akcji zaliczaną do gatunku hack'n'slash. W porównaniu do części pierwszej mechanizmy rozgrywki zostały rozbudowane i zręcznościowa walka zapewnia teraz więcej możliwości. Przede wszystkim wprowadzono podział na klasy postaci (łącznie pięciu bohaterów do wyboru) oraz system rozwoju – w trakcie zabawy zdobywamy nowy umiejętności odblokowywane w ramach prostego drzewka. Co ciekawe, można do nich dodawać dodatkowe elementy, dzięki czemu czary zyskują większą moc.

Usprawnienia w systemie walki to jednak nie wszystko. W jedynce poziomy były stosunkowo niewielkie i nie dawały zbyt wiele możliwości fanom eksploracji. W Warlocks 2: God Slayers poprawiono ten element, udostępniając bardziej rozbudowane mapy. Dodatkowo każdy z trzech światów, do którego trafiamy jest bardziej zróżnicowany i zamieszkany przez inaczej zachowujące się istoty.

Przeciwnicy cechują się większą inteligencją i współpracują ze sobą, atakując naszą postać. Ponadto są bardzo różnorodni (ponad czterdzieści rodzajów) oraz posiadają odmienne zachowania i zdolności, które należy poznać, by lepiej sobie radzić podczas potyczek. Naturalnie nie brakuje też starć z potężnymi bossami.

Tryby gry

Warlocks 2: God Slayers na platformę PC, Switch itd. to gra, w którą można bawić się zarówno samemu, jak i w trybach multiplayer. Kampanię fabularną da się przejść samemu lub w ramach lokalnego albo sieciowego co-opa dla czterech graczy.

Oprócz zadań fabularnych możemy też brać udział w losowo generowanych misjach pobocznych, podczas których zdobywamy również losowo generowane łupy. Dzięki temu podchodząc do takich zadań nigdy nie wiemy, jak zostaną rozmieszczeni wrogowie, na jakie typy przeciwników natrafimy i co otrzymamy po zaliczeniu questa.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: 8,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 69,99 PLN

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach

Gry podobne do Warlocks 2: God Slayers

Wymagania wiekowe Warlocks 2: God Slayers

12+

Wymagania sprzętowe Warlocks 2: God Slayers

PC Windows

PC Windows

Minimalne: Intel Core i5-4690 3.5 GHz, 2 GB RAM, karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 lub lepsza, 600 MB HDD, Windows 7/8/10

PC
PS4
XONE
Switch