Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCWiiU
Okładka Warlocks vs Shadows (PC)

Warlocks vs Shadows

Warlocks

Dwuwymiarowa gra akcji, stworzona przez niezależne studio One More Level. Gracz trafia do fantastycznej, mrocznej krainy zwanej Światem Cieni i przemierza ją w skórze jednego z dziesięciu dostępnych czarnoksiężników.

Akcji | fantasy | platformówki | multiplayer | polskie | indie | kooperacja

Okładka Warlocks vs Shadows (PC)

data premiery gry:

anulowana

WiiU

19sie2015

PC
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Warlocks to wieloosobowa, dwuwymiarowa bijatyka z akcją osadzoną w wielowymiarowym świecie, opracowana przez polskie studio One More Level. Ten niezależny tytuł pierwotnie tworzony był jako typowy projekt po godzinach. Cała inicjatywa z czasem zdążyła się jednak przeobrazić w dobrze prezentującą się, dynamiczną produkcję, która na poziomie przyjętej konwencji bardzo mocno przypomina efektowne Risk of Rain. Po dwóch miesiącach obecności w usłudze Greenlight tytuł został ciepło przyjęty przez tamtejszą społeczność i ostatecznie otrzymał na platformie Steam zielone światło. Gracze docenili Warlocks także na targach Gamescom 2014, gdzie gra ponownie zaskarbiła sobie wielu zwolenników. Polacy, chcąc kontynuować tę znakomitą passę, zdecydowali się na zainicjowanie zbiórki pieniędzy w serwisie wspieram.to. Crowdfundingowa akcja niestety okazała się niewypałem, ponieważ autorom nie udało się zebrać w wyznaczonym czasie potrzebnych 13 tysięcy złotych, jednak równolegle organizowana zbiórka w serwisie Kickstarter powiodła się, a studio wzbogaciło się o ponad 26 tysięcy dolarów.

Warlocks pozwala nam wcielić się w jednego z kilku dostępnych czarnoksiężników (mowa jest o dziesięciu postaciach, z których każda ma co najmniej cztery całkowicie unikalne umiejętności) i przemierzać mroczny, oryginalny i atrakcyjny stylistycznie świat. W czasie swojej podróży do Świata Cieni, której celem będzie próba ocalania innych magików, natkniemy się finezyjnie skonstruowane lokacje, jak na przykład zrujnowane katedry, zielone ruiny, Wall Street z połowy XX wieku czy mgliste bagna. A wszystko to oczywiście okraszone zostało charakterystyczną pixelartową grafiką.

Podczas rozgrywki walczymy z hordami wrogów (każdy z nich posiada własne zdolności i schematy ataku) i potężnymi bossami czekającymi na nas na końcu każdego ze światów. Nie zabrakło również proceduralnie generowanych przedmiotów do zdobycia, wśród których znajdziemy różnorodne rodzaje broni i sprzętu magicznego, jak również wielu zróżnicowanych typów rozgrywki.

Omawiana produkcja, pomimo nacisku twórców na kampanię dla pojedynczego gracza, pełnię swoich możliwości pokazuje również podczas trybów kooperacji tworzonych z myślą o rozgrywce dla maksymalnie czterech osób. W grze nie brakuje również trybu Versus (klasyczny deathmatch 2 na 2 lub 1 na 1).

Muzyka w omawianym tytule to połączenie metalu oraz elektroniki, gdzie ciężkie gitary idą w parze z perkusją i syntezatorami. Każda z dostępnych lokacji charakteryzuje się swoją własną muzyczną tożsamością. Warstwa audio jest prosta, ale jednocześnie tak zróżnicowana, jak światy i postacie zaimplementowane w grze.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / wspólny ekran     Liczba graczy: 1 - 4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 4 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Wymagania wiekowe Warlocks vs Shadows

12+

Wymagania sprzętowe Warlocks vs Shadows

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Intel Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB GeForce 9400M lub lepsza
  • 1200 MB HDD
  • Windows Vista
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 czerwca 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (19-25 czerwca 2017 r.)

wiadomość26 czerwca 2017

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się sporo. Ruszyła kickstarterowa zbiórka na Gold Rush: The Game firmy PlayWay, do sprzedaży trafiło Get Even, zapowiedziano konwersję Warlocks vs Shadows na PlayStation 4, a Cenega została rodzimym wydawcą gier Marvel vs. Capcom Infinite oraz Car Mechanic Simulator 2018.

PC
WiiU