Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneANDiOS
Okładka MapleStory Blitz (iOS)
OkładkaMapleStory Blitz (iOS)

MapleStory Blitz

MapleStory Blitz stanowi połączenie gry karcianej i strategicznej. Stworzona przez studio Nexon produkcja skupia się na trybie multiplayer i umożliwia graczom zbieranie kart i toczenie potyczek w ramach rozbudowanego rankingu.

Strategiczne | RTS | zagraj za darmo | manga i anime | karciane | elementy strategiczne

Kolekcja gier
Obserwuj grę

MapleStory Blitz Premiera

anulowana

AND iOS

producent: Nexon Inc. wydawca: Nexon Inc. Strona oficjalna

Gry podobne do MapleStory Blitz

Hearthstone

Clash Royale

Arena Masters: Legend Begins

MapleStory Blitz jest hybrydą gry karcianej i strategicznej. Omawiana produkcja przynależy do serii MapleStory, znanej dotychczas przede wszystkim z gier MMORPG. Za stworzenie tego tytułu odpowiada koreańska firma NEXON Company.

Fabuła

Akcja MapleStory Blitz toczy się w fantastycznym uniwersum. Gracze wykorzystują znanych z wcześniejszych gier bohaterów i toczą potyczki w ramach wojny ze straszliwym Czarnym Magiem.

Mechanika

MapleStory Blitz wydane na AND i iOS stanowi połączenie gry karcianej i strategicznej. Gracze stopniowo budują kolekcje kart, umożliwiając tym samym wystawianie na polu bitwy odmiennych, znanych z serii MapleStory bohaterów (np. Mercedes, Phantom, Oz, Kyrin, Demonslayer) i potworów, a także korzystanie z różnego rodzaju dodatkowych zdolności i wzmocnień. Same starcia prezentowane są na trójwymiarowych mapach i rozgrywane w czasie rzeczywistym – każde z nich jest ograniczone licznikiem czasu, w którym jedna ze stron musi uzyskać przewagę nad drugą. Bitwy są więc szybkie i intensywne.

Produkcja studia Nexon posiada zarówno tryby PvP (Player vs. Player), jak i PvE (Player vs. Environment), jednak skupia się zdecydowanie na trybie multiplayer. Gra oferuje rozbudowany ranking, po którego szczeblach gracze wspinają się wraz z kolejnymi zwycięstwami.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna MapleStory Blitz może cieszyć oko – jest niezwykle kolorowa i stylizowana na film animowany. Uwagę zwracają ślicznie wykonane, mangowe ilustracje na poszczególnych kartach. Interfejs użytkownika nie odbiega od normy dla współczesnych gier mobilnych i sprytnie korzysta z dobrodziejstw ekranów dotykowych (dla przykładu, kierunki niektórych ataków wskazujemy przesuwając palcem po ekranie).

Tryb gry: multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe MapleStory Blitz: Odpowiednia dla każdego wieku.

MapleStory Blitz Wymagania sprzętowe

Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem.
AND
iOS