Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjePCANDiOS
Okładka Aerofly FS 2 Flight Simulator (PC)

Aerofly FS 2 Flight Simulator

Zaawansowany symulator lotniczy oferujący kilkanaście rodzajów zróżnicowanych maszyn - od myśliwców po wielkie samoloty pasażerskie. W produkcji wykorzystano realistyczny system fizyki, a poszczególne miejsca odtworzono na podstawie zdjęć.

Symulacje | samoloty | rzeczywistość wirtualna

Okładka Aerofly FS 2 Flight Simulator (PC)

producent: IPACS

wydawca: IPACS

Strona oficjalna

data premiery gry:

16gru2014

iOS

8cze2015

AND

20lis2017

PC

Aerofly FS 2 Flight Simulator to symulator lotniczy przeznaczony na platformę PC, iOS i AND. Za projekt odpowiadają specjaliści ze studia IPACS – firmy znanej z poprzedniej odsłony serii, zatytułowanej aeroflyFS, czy też innej produkcji tego typu, Aerofly RC 7.

Mechanika

Gra jest zaawansowanym symulatorem lotniczym przeznaczonym dla osób szukających realistycznego modelu lotu. Oznacza to, że rozgrywka nie jest prosta – podczas zabawy należy mieć na uwadze szereg czynników i zmagać się z bliską rzeczywistości fizyką. Na start deweloperzy przygotowali szesnaście dokładnie odwzorowanych maszyn, w tym myśliwiec F-18, samolot turystyczny Baron 58, pasażerski samolot średniego zasięgu Airbus A320, słynnego Boeinga 737 czy używanego podczas I wojny światowej Sopwith Camela. Każdy z nich posiada trójwymiarowy kokpit z interaktywnymi wskaźnikami i kontrolkami. Maszynami latamy pomiędzy setkami lotnisk położonych w Stanach Zjednoczonych (m.in. Kalifornii i Nowym Jorku), a także w innych krajach, w tym w Szwajcarii.

Oprócz tego w Aerofly FS 2 Flight Simulator zawarto szereg pomocnych opcji. By nieco ułatwić skomplikowaną rozgrywkę, deweloperzy przygotowali szkołę latania. Można również korzystać z pomocy autopilota, asysty lądowania i kilku innych systemów dostępnych także dla prawdziwych pilotów. Ponadto by nie zgubić się podczas podróży, można skorzystać z edytora trasy, w którym planujemy cały lot. Da się również wpływać na warunki pogodowe – można kontrolować chociażby wiatr czy chmury. Nie brakuje też systemu powtórek.

Gra w wersji na PC-ty została przystosowana do działania z goglami rzeczywistości wirtualnej HTC Vive i Oculus Rift. Ponadto wspiera rozmaite inne rozwiązania – od zwykłych padów, przez system śledzenia ruchów głowy TrackIR, aż po zaawansowane kontrolery typu Saitek Multi Panel, Radio Panel, Switch Panel oraz Saitek TPM. Dzięki temu dysponując odpowiednim sprzętem, można się poczuć niemal jak pilot prawdziwego samolotu.

Kwestie techniczne

Oprawa graficzna, podobnie jak rozgrywka, stara się być wierna rzeczywistości. W związku z tym odwiedzamy prawdziwe miejsca, które zostały dokładnie odwzorowane na podstawie licznych zdjęć satelitarnych. Dodatkowo wszystkie budowle są w pełni trójwymiarowe i posiadają własne oświetlenie. Gra oferuje również kilka rodzajów kamer – można bawić się z perspektywy FPP, obserwować lot zza samolotu czy nawet z wieży kontrolnej.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Aerofly FS 2 Flight Simulator

Klasyfikacja PEGI Aerofly FS 2 Flight Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.
PC
AND
iOS