Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDiOSPC
Okładka Aerofly FS 1 Flight Simulator (AND)
OkładkaAerofly FS 1 Flight Simulator (AND)

Aerofly FS 1 Flight Simulator

Zaawansowany symulator lotniczy oferujący realistyczny system fizyki oraz szereg opcji pozwalających na dostosowanie rozgrywki do preferencji gracza.

Symulacje | samoloty

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Aerofly FS 1 Flight Simulator Premiera

17paź2012

PC

9gru2012

iOS

3wrz2015

AND

producent: IPACS wydawca: IPACS Strona oficjalna

Gry podobne do Aerofly FS 1 Flight Simulator

X-Plane 9

Take Off: The Flight Simulator

Flight Unlimited 2K16

aeroflyFS na platformę PC, AND i iOS to produkcja skierowana do grona miłośników lotnictwa preferujących realistyczne symulacje. Twórcy położyli w niej duży nacisk na wierne odwzorowanie systemu fizyki, a także przenieśli na ekrany komputerów i urządzeń mobilnych przeszło czterdzieści tysięcy kilometrów kwadratowych powierzchni Szwajcarii wraz ze wszystkimi najważniejszymi lotniskami.

Do dyspozycji użytkowników oddano bardzo zróżnicowaną flotę obejmującą nie tylko potężne maszyny pokroju odrzutowego McDonnell Douglas F/A-18 Hornet, ale również awionetki czy szybowce. W związku z tym możemy spróbować swoich sił za sterami maszyn takich jak Cessna 172 Skyhawk, Jodel Robin DR 400 / 140 B Major, Pitts S-2B, Swift S1, Sopwith F1 Camel oraz Extra 300 LX.

Każdy z zawartych w grze samolotów jest w pełni licencjonowany i posiada wiernie odwzorowane oprzyrządowanie pokazujące w czasie rzeczywistym wszystkie parametry lotu. Choć na PC najlepiej sprawdza się sterowanie za pomocą wolantu lub dżojstiku, to twórcy zapewnili również wsparcie dla standardowych gamepadów oraz kombinacji myszka+klawiatura. Z kolei z myślą o urządzeniach mobilnych przygotowali przystępny system sterowania robiący użytek z ekranu dotykowego i żyroskopu. Dla entuzjastów spokojnego podziwiania krajobrazów przygotowano dwa tryby autopilota o różnym poziomie ingerencji w zachowanie samolotu.

Dla spotęgowania wrażenia zasiadania za sterami prawdziwego samolotu wprowadzono ujęcie kamery z faktycznej pozycji głowy pilota, przy jednoczesnym zachowaniu opcji skorzystania z ustawienia np. zza maszyny. Pecetowa wersja gry aeroflyFS obsługuje także urządzenie TrackIR służące do poruszania kamerą w oparciu o ruchy głowy gracza.

Obok standardowego trybu pozwalającego na swobodne latanie nad Szwajcarią w wybranych warunkach atmosferycznych, przygotowano także szereg wyzwań. Polegają one między innymi na pokonywaniu w określonej kolejności zawieszonych w powietrzu obręczy lub zaliczeniu jakiejś trudnej akrobacji. W zależności od dokładności wykonania polecenia otrzymujemy na koniec medale.

Oprócz zaawansowanej fizyki lotu czy odwzorowania prądów powietrza, jednym z głównych czynników wpływających na doznania płynące z rozgrywki jest realistyczna oprawa graficzna bazująca na zdjęciach satelitarnych. Z równie dużą dokładnością odtworzono wszystkie maszyny występujące w grze aeroflyFS.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Ocena użytkowników: 0,6 / 10 na podstawie 53 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Aerofly FS 1 Flight Simulator

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Aerofly FS 1 Flight Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 2 GB RAM (4 GB RAM - Vista/7)
  • karta grafiki 1 GB (GeForce 450 GTS lub lepsza)
  • 24 GB HDD
  • Windows XP(SP2)/Vista/7/8
PC
iOS
AND