Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikSymulacjeANDPCiOS
Okładka Take Off: The Flight Simulator (AND)
OkładkaTake Off: The Flight Simulator (AND)

Take Off: The Flight Simulator

Symulator samolotów cywilnych stworzony przez polskie studio Jujubee. Jak na grę o mobilnym rodowodzie, Take Off: The Flight Simulator jest wyjątkowo rozbudowanym symulatorem, a jego mechanika niewiele ustępuje produkcjom ze stacjonarnych platform.

Symulacje | samoloty | polskie

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Take Off: The Flight Simulator Premiera

9cze2016

iOS AND

10paź2017

PC

Gry podobne do Take Off: The Flight Simulator

X-Plane 9

Aerofly FS 1 Flight Simulator

Sky Gamblers: Storm Raiders

Take Off: The Flight Simulator to rozbudowany symulator samolotów cywilinych, przygotowany w pierwszej kolejności na platformy mobilne. Za powstanie gry odpowiada katowickie studio Jujubee, założone przez byłych pracowników CD Projekt RED, Traveller’s Tales oraz Infinite Dreams, które na swoim koncie ma m.in. takie produkcje, jak taktyczne RPG Spellcrafter oraz seria futurystycznych ścigałek Flashout.

Mechanika

Ambicją rodzimych deweloperów było stworzenie jednego z pierwszych mobilnych symulatorów, który pod względem mechaniki i oprawy nie będzie w sposób znaczący ustępował produkcjom z dużych platform sprzętowych. W grze wcielamy się w postać początkującego pilota. Naszym zadaniem jest pokierowanie jego karierą i stopniowe zdobywanie kolejnych licencji, pozwalających na pilotowanie coraz bardziej zróżnicowanych maszyn. Całą zabawę rozpoczynamy w pięknych sceneriach Hawajów, by z czasem odwiedzić dwadzieścia kolejnych portów lotniczych świata, takich jak Los Angeles, Nowy Jork, Sydney czy Londyn.

W pierwotnej wersji gry do dyspozycji graczy oddano 14 samolotów – od niewielkich awionetek po potężne pasażerskie Jumbo Jety. Każdy z nich wyposażono w pieczołowicie odwzorowany kokpit 3D, dzięki czemu podczas zabawy możemy poczuć się niczym prawdziwi piloci. Jak na warunki mobilne, gra odznacza się też sporym realizmem i dopracowanym modelem lotu. Musimy dbać o cały szereg aspektów: od prawidłowego startu i lądowania, poprzez skręcanie i regulowanie prędkości, aż po umiejętne dopasowanie wysokości oraz kierunku lotu.

Tryby gry

Take Off: The Flight Simulator zawiera rozbudowany tryb kampanii, w którym zajmujemy się wykonywaniem kolejnych zadań – od zwykłych przelotów pasażerskich po misje ratunkowe. Musimy też stawiać czoła całej masie wyzwań dodatkowych, takich jak niekorzystne warunki atmosferyczne czy awarie silników. W miarę odblokowywania kolejnych licencji, zdobywamy umiejętności pilotażu coraz to nowych maszyn, które, kupowane za zarabianą podczas misji gotówkę, stopniowo powiększają flotę linii lotniczej. Zaparkowane w hangarze samoloty możemy też modyfikować za pomocą dodatkowych skórek i ulepszać celem poprawy ich parametrów.

Oprócz wspomnianego trybu kampanii, gra oferuje możliwość swobodnej zabawy w trybie free flight.

Kwestie techniczne

W porównaniu do większości uproszczonych i mocno budżetowych mobilnych symulatorów, gra Take Off: The Flight Simulator może pochwalić się atrakcyjną szatą graficzną. Oprócz sporej gamy samolotów z drobiazgowo odtworzonymi kokpitami 3D, uwagę zwracają także zmienne warunki pogodowe oraz odwzorowane z dużą dokładnością mapy, gdzie zarówno tereny zielone, jak i niebo, budynki czy lotniska cieszą oko sporą liczbą detali.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: duża (powyżej 500 MB)

Wymagania wiekowe Take Off: The Flight Simulator: Odpowiednia dla każdego wieku.

Take Off: The Flight Simulator Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • Dual Core 3.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 460 lub lepsza
  • 1.5 GB HDD
  • Windows 7/8/10 64-bit
iOS
AND
PC