Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2017, 17:51

autor: Góral

Activision chwali się sukcesami gier Call of Duty WW2, Destiny 2 i odświeżonego Crasha

Koncern Activision Blizzard poinformował, że Call of Duty: WWII wygenerowało miliard dolarów przychodu, Destiny 2 zarządziło na konsolach i PC-tach, a Crash Bandicoot N. Sane Trilogy to najlepiej sprzedająca się kolekcja remasterów w historii PlayStation 4.

Właśnie dostałem telefon od szefa, że misja podoju rynku została zrealizowana w 100%. - Activision chwali się sukcesami gier Call of Duty WW2, Destiny 2 i odświeżonego Crasha - wiadomość - 2017-12-20
Właśnie dostałem telefon od szefa, że misja podoju rynku została zrealizowana w 100%.

Poznaliśmy najnowsze wyniki popularności gry Call of Duty: WWII. W opublikowanym komunikacie firma Activision Blizzard poinformowała, że wydana 3 listopada bieżącego roku produkcja wygenerowała ponad miliard dolarów przychodu. Taki wynik zapewnił tytułowi miano najbardziej dochodowej konsolowej produkcji w Ameryce Północnej w 2017 roku. Co ciekawe, poprzednie gry z serii Call of Duty zdobywały taki tytuł przez osiem lat z rzędu. Najnowsza część jest więc dziewiątą.

Oczywiście to wielki sukces koncernu, ale nie jedyny. Okazało się bowiem, że na drugim miejscu uplasowało się wydane we wrześniu Destiny 2. Niestety nie wiadomo, jaki przychód wygenerowała ta produkcja, ale zaznaczono, że projekt świetnie poradził sobie nie tylko na konsolach, ale też PC-tach – jest to największa komputerowa premiera w historii Activision Publishing.

Żeby było jeszcze ciekawiej, firma pochwaliła się, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – wypuszczona w czerwcu składanka zremasterowanych trzech pierwszych przygód Crasha – to najlepiej sprzedająca się tego typu kolekcja w historii konsoli PlayStation 4. Szczegółów również nie podano, ale ostatnie dane mówią o około 2,5 milionach egzemplarzy, które trafiły w ręce graczy.

Koncern Activision Blizzard od lat nie może narzekać na brak sukcesów, ale jak widać tegoroczny rok może okazać się jednym z najlepszych w historii.