Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 września 2017, 09:35

autor: Góral

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy

Składanka Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, zawierająca zremasterowane pierwsze trzy odsłony serii gier platformowych Crash, odniosła duży sukces komercyjny.

Pod koniec czerwca bieżącego roku na konsoli PlayStation 4 zadebiutowała gra Crash Bandicoot N. Sane Trilogy – zestaw składający się ze zremasterowanych trzech pierwszych odsłon serii platformówek Crash. Deweloperom ze studia Vicarious Visions udało się bardzo dobrze przystosować przygody szalonego jamraja do obecnych czasów, co zaowocowało wysokimi ocenami w mediach oraz sporą popularnością. Co prawda firma Activision Blizzard, wydawca składanki, nie pochwaliła się jeszcze żadnymi cyferkami, ale produkcja przez kilka tygodni znajdowała się na szycie list sprzedaży chociażby w Wielkiej Brytanii. Można więc było podejrzewać, że jest dobrze. Dziś dzięki Danielowi Ahmadowi, branżowemu analitykowi z firmy Niko Partners, która już wiele razy dostarczała ciekawych informacji, dowiedzieliśmy się, że Crash Bandicoot N. Sane Trilogy rozszedł się w nakładzie przekraczającym 2,5 miliona egzemplarzy.

W każdej grze ze składanki Crash Bandicoot N. Sane Trilogy możemy bawić się nie tylko jako Crash, ale też jako Coco. - Crash Bandicoot N. Sane Trilogy - sprzedano ponad 2 mln egzemplarzy - wiadomość - 2017-09-24
W każdej grze ze składanki Crash Bandicoot N. Sane Trilogy możemy bawić się nie tylko jako Crash, ale też jako Coco.
Crash Bandicoot N. Sane Trilogy w skrócie:
  1. zestaw zremasterowanych trzech pierwszych części serii Crash;
  2. dostępny od czerwca bieżącego roku na konsoli PlayStation 4;
  3. według firmy analitycznej Niko Partners gra rozeszła się w ponad 2,5 miliona egzemplarzy.

Niewykluczone, że wynik w przyszłości znacznie wzrośnie, gdyż od dawna krążą plotki o wersjach przeznaczonych na konsolę Xbox One i komputery osobiste. Wydawca cały czas milczy w tej sprawie, ale jak informowaliśmy wcześniej, irlandzki oddział PlayStation 4 już dawno temu stwierdził, że składanka ukaże się „najpierw”, a nie „tylko” na konsoli PlayStation 4. Do tego na jednym z przedpremierowych pokazów ujawniono, że projekt pojawi się na PC-tach i zaoferuje rozdzielczość 4K oraz 60 klatek na sekundę, a w jednym ze sklepów sprzedawana była wersja na XOne, której premiera została ponoć zaplanowana na grudzień bieżącego roku.

Początkowo seria Crash związana była tylko z konsolami PlayStation, ale od 2008 roku marka należy do koncernu Activision Blizzard. Cykl zaliczył już kilka występów na różnych konsolach – od Game Boy’a po Xboksa 360, więc niewykluczone, że i Crash Bandicoot N. Sane Trilogy pojawi się w przyszłości na innych urządzeniach.