Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 grudnia 2017, 20:07

autor: Góral

ARK Survival Evolved z 12 mln graczy i obecnością w Xbox Play Anywhere

Survivalowa gra z dinozaurami ARK: Survival Evolved zadebiutowała w programie Xbox Play Anywhere, co oznacza, że kupując wersję na Windowsa 10, otrzymujecie też wydanie na Xboksa One. Ponadto dowiedzieliśmy się, że projekt dorobił się grona 12 milionów graczy.

W czerwcu 2015 roku na komputerach osobistych zadebiutowała wczesna wersja survivalu ARK: Survival Evolved. W późniejszym czasie produkcja pojawiła się też na konsolach PlayStation 4 oraz Xbox One. W sierpniu bieżącego roku odbyła się oficjalna premiera, a dziś pragniemy poinformować, że projekt ukazał się także w sklepie Microsoftu, w wersji dla Windowsa 10. Jest to o tyle ważne, że tytuł dołączył do programu Xbox Play Anywhere, co oznacza, że kupując to wydanie, w gratisie otrzymujecie edycję na Xboksa One. Ponadto postępy i osiągniecia w obu przypadkach są wspólne, a wszystko to uzupełnia opcja cross-play pomiędzy graczami konsolowymi i komputerowymi.

ARK Survival Evolved z 12 mln graczy i obecnością w Xbox Play Anywhere - ilustracja #1
ARK: Survival Evolved w skrócie:
  • survival na konsole XOne i PS4 oraz PC-ty;
  • dostępny w programie Xbox Play Anywhere;
  • od momentu premiery produkcja dorobiła się bazy 12 milionów graczy.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że od momentu debiutu gry we wczesnym dostępie projekt dorobił się pokaźnego grona 12 milionów graczy. W sierpniu 2016 roku było ich „tylko” 5,5 miliona, co oznacza, że w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy rozeszło się 6,5 miliona. Według danych z serwisu Steam Spy, na PC-tach tytuł posiada około 5,5 miliona osób, więc reszta przypada na konsole. Należy jednak zaznaczyć, że nie są to w pełni wiarygodne dane, gdyż w ARK: Survival Evolved można było pograć za darmo podczas jednego z weekendów. Jakkolwiek by nie było 12 milionów to imponujący rezultat.

Na koniec przypominamy, że niedawno ukazało się kolejne rozszerzenie do gry, zatytułowane Aberration. Dodatek wprowadza nową lokację do eksploracji – niesprawną arkę oraz podziemia. Wraz z nią pojawiły się kolejne odmiany zwierząt i potworów czy też możliwość konstruowania dodatkowych przedmiotów.