Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2017, 11:25

autor: AlexB

Dziewięciominutowy gameplay z Bridge Constructor Portal

Serwis IGN przygotował dziewięciominutowy gameplay przedstawiający Bridge Constructor Portal w akcji. Możemy na nim zobaczyć sam początek gry, wprowadzający w podstawowe mechaniki zabawy.

Jak w akcji sprawdza się crossover serii Bridge Constructor i Portal? - Dziewięciominutowy gameplay z Bridge Constructor Portal - wiadomość - 2017-12-20
Jak w akcji sprawdza się crossover serii Bridge Constructor i Portal?

Do premiery Bridge Constructor Portal, czyli zapowiedzianego dwa tygodnie temu crossovera serii Bridge Constructor i Portal, został już tylko jeden dzień. Osoby zainteresowane tym tytułem nie muszą jednak czekać do jutra, by zobaczyć, jak prezentuje się w akcji. Serwis IGN otrzymał dostęp do kilku pierwszych poziomów najnowszego dzieła studia ClockStone i opublikował w sieci dziewięciominutowy gameplay. Można go obejrzeć poniżej.

Na zaprezentowanym zapisie z rozgrywki możemy zobaczyć wprowadzenie fabularne i pierwsze poziomy pełniące formę samouczka. Jako nowozatrudniony pracownik Aperture Science Enrichment Center trafiamy pod skrzydła doskonale znanej miłośnikom pierwszego i drugiego Portalu sztucznej inteligencji GLaDOS, która przeprowadza nas przez pierwsze etapy mające sprawdzić, czy faktycznie nadajemy się do tej pracy. Nie są one zbyt skomplikowane, lecz doskonale pokazują sposób, w jaki łączą się elementy charakterystyczne dla serii Bridge Constructor i Portal. Po tej pierwszej gra odziedziczyła podstawy, czyli konieczność budowania odpowiednio wytrzymałych przepraw, dbając jednocześnie o budżet, z drugiej wzięto chociażby tytułowe portale. Na powyższym gameplayu można zaobserwować, że synteza ta pozwoliła na stworzenie świeżej formuły rozgrywki i daje nadzieję, że kolejne łamigłówki okażą się jeszcze bardziej nietypowe i do ich rozwiązania trzeba będzie użyć niekonwencjonalnych rozwiązań.

W Bridge Constructor Portal przed graczami stanie 60 zagadek do rozwiązania. - Dziewięciominutowy gameplay z Bridge Constructor Portal - wiadomość - 2017-12-20
W Bridge Constructor Portal przed graczami stanie 60 zagadek do rozwiązania.

Specyficzny, lekko absurdalny klimat Bridge Constructor Portal w dużej mierze kreuje również oprawa graficzna, stylizowana na korporacyjne, animowane filmy instruktażowe. Atmosfera w połączeniu z rozgrywką i charakterystycznym, wypranym z emocji głosem Ellen McLain, ponownie wcielającej się w postać GLaDOS, sprawiają, że choć nie można nazwać najnowszej produkcji studia ClockStone Portalem 3, fani cyklu stworzonego przez firmę Valve powinni zwrócić na nią uwagę.

Bridge Constructor Portal będzie dostępny nie tylko na PC i urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS. Twórcy planują również wydanie swojej gry na PlayStation 4, Xboksie One oraz Nintendo Switch. Tytuł ma zadebiutować na tych platformach na początku 2018 roku.