Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 grudnia 2017, 11:22

Paramount ujawnia daty premier Dungeons & Dragons, G.I. Joe i innych filmów

Wytwórnia filmowa Paramount podzieliła się harmonogramem premier kilku zaplanowanych na najbliższe lata projektów. Dowiedzieliśmy się, kiedy możemy oczekiwać rebootu G.I. Joe, adaptacji Dungeons & Dragons i dwóch innych tytułów inspirowanych zabawkami firmy Hasbro.

Wytwórnia Paramount ujawniła daty premier kilku planowanych na najbliższe lata filmów. Dzięki temu dowiedzieliśmy się, kiedy zadebiutują wchodzące w skład wspólnego uniwersum Micronauts, restartowane G.I. Joe oraz nienazwany jeszcze trzeci projekt. Ujawnienie dat premier objęło również adaptację Dungeons and Dragons.

Na filmową wersję Dungeons & Dragons poczekamy jeszcze ponad trzy lata. - Paramount ujawnia daty premier Dungeons & Dragons, G.I. Joe i innych filmów - wiadomość - 2017-12-19
Na filmową wersję Dungeons & Dragons poczekamy jeszcze ponad trzy lata.

Jako pierwszą z wymienionych zobaczymy nową wersję G.I. Joe – data premiery została ustalona na 27 marca 2020 roku. Produkcja nie będzie powiązana z poprzednimi adaptacjami, Czasem Kobry z 2009 roku i jego kontynuacją, czyli Odwetem z 2013 roku. Nowe otwarcie ma zostać skrojone w taki sposób, by trafić do młodszych widzów, jednocześnie zadowalając wieloletnich fanów. Jeden z dyrektorów Hasbro, Simon Waters, jakiś czas temu wypowiedział się o zmianach w taki sposób:

Świat się zmienił i myślę, że zobaczycie, jak G.I. Joe zmienia się razem z nim. Nowe podejście do marki będzie znacznie bardziej współczesne i pozwoli nam na rozwinięcie innych postaci.

O pozostałych ujawnionych projektach wiemy znacznie mniej. Micronauts zadebiutuje pół roku po G.I. Joe, 16 października 2020 roku. Również będzie to tytuł oparty na kultowej za granicą linii zabawek. Dungeons & Dragons, film fantasy korzystający z licencji najsłynniejszej stołowej gry fabularnej świata, zaplanowany został na 23 czerwca 2021 roku. Kilka miesięcy po nim, 1 października 2021 roku, w kinach pojawi się nieujawniony dotąd trzeci obraz rozgrywający się w tym samym świecie, co G.I. Joe i Micronauts. Według plotek sprzed dwóch lat, film ten może zostać oparty na jednej z linii zabawek firmy Hasbro: Visionaries: Knights of the Magical Light, Rom albo M.A.S.K.

Michał Grygorcewicz

Michał Grygorcewicz

Z wykształcenia inżynier informatyk, ale zawsze bardziej go ciągnęło do pisania niż programowania i to z tym pierwszym postanowił związać swoją przyszłość. Tworzy artykuły o grach od ponad dwudziestu lat. Zaczynał od amatorskich serwisów internetowych, które sam sobie kodował w HTML-u, potem trafił do nieco większych portali i ostatecznie skończył na GRYOnline.pl – najpierw jako współpracownik, a od 2021 roku jako pracownik działu Paid Products. W grach przede wszystkim szuka opowieści, emocji i immersji, jakich nie jest w stanie dać inne medium – stąd wśród jego ulubionych tytułów dominują produkcje stawiające na narrację. Uważa, że NieR: Automata to najlepsza gra, jaka kiedykolwiek powstała.

więcej