Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 27 czerwca 2022, 12:02

Warcraft 3 na silniku StarCrafta 2, znajdźcie trzy różnice

Powstaje fanowski remake Warcrafta 3 na silniku StarCrafta 2. Już teraz możecie rozegrać 5 pierwszych misji w nowym wydaniu.

W SKRÓCIE:
  • Powstaje fanowski remake Warcrafta 3 na silniku StarCrafta 2.
  • Już teraz możecie rozegrać pierwszych 5 misji gry w nowym wydaniu.
  • Produkcja została wzbogacona o wiele zmian spod znaku quality of life oraz wyciętą zawartość.

Nie podobało Wam się Warcraft 3: Reforged, ale mimo wszystko chętnie zagralibyście w odświeżoną wersję „trójki”? Być może niedługo będziecie mieli ku temu kolejną okazję.

Pewien fan gry tworzy bowiem amatorski remake gry na silniku StarCrafta 2. Niedawno podzielił się ze światem efektami swojej dotychczasowej pracy. Możecie nawet przetestować jego dzieło samodzielnie.

Warcraft 3 w nowym wydaniu. Ponownie

Warcraft 3: Azeroth Reborn to projekt użytkownika o nicku Synergy. Samodzielnie przenosi on kultowego RTS-a na nowszy silnik StarCrafta 2. Przy okazji wzbogaca grę o wiele poprawek.

Duża część z nich to mniejsze lub większe zmiany i nowości spod znaku quality of life. Gra otrzymała m.in. więcej opcji tempa rozgrywki, wskaźniki pokazujące, jak długo wznoszony będzie dany budynek, a AI lepiej radzi sobie z odnajdywaniem drogi.

Przebudowany został również interfejs, który ma lepiej odpowiadać współczesnym standardom. Niektóre mapy doczekały się małych zmian (wykorzystano tu także trafne korekty znane z Reforged). Twórca dodał do gry także wycięte wcześniej dialogi.

Już teraz możecie przy tym przetestować nadchodzący projekt. Synergy udostępnił bowiem wczesną wersję Azeroth Reborn, która umożliwi Wam przejście 5 misji z prologu Warcrafta 3. Możecie pobrać ją za darmo z poziomu gry, wybierając opcję Custom Campaigns.

Niektórzy już zdążyli się z nią zapoznać. Gracze przeważnie zachwalają dzieło fana. Niektórzy nie wahają się twierdzić, że samodzielnie wykonał on lepszą robotę niż Blizzard przy tworzeniu Reforged.

Część graczy dzieli się przy tym z twórcą uwagami co do projektu. Wskazują m.in. na małe problemy ze scrollowaniem oraz nieczytelne paski HP. Oberwało się także samej oprawie graficznej, której kolorystyka jest znacznie bardziej wyblakła niż w oryginale.

Przeważnie autor Azeroth Reborn zbiera jednak masę pochwał i zachęt do kontynuowania prac. Jeśli chcielibyście zobaczyć jego wersję Warcrafta 3 w całości, to możecie wesprzeć Synergy za pośrednictwem Patreona.

  1. Nie rozumiem, czemu Blizzard wydał Warcraft 3 Reforged
E3 2021