Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 października 2019, 16:37

Warcraft 3 Reforged kontra oryginał, czyli porównanie graficzne jednostek

W sieci pojawiły się filmik zestawiający Warcraft III: Reforged z Warcraft III: Reign of Chaos. Użytkownik LeystTV zamieścił porównanie graficzne modeli i animacji jednostek z obu wersji strategii Blizzarda.

Bohaterowie i oddziały trzeciego Warcrafta powracają w nowych szatach. - Warcraft 3 Reforged kontra oryginał, czyli porównanie graficzne jednostek - wiadomość - 2019-10-21
Bohaterowie i oddziały trzeciego Warcrafta powracają w nowych szatach.

W poprzednim tygodniu mieliśmy okazję obejrzeć trzy długie nagrania z gry Warcraft III: Reforged. Dzięki temu fani (niegdyś) strategicznej serii mogli porównać remaster z oryginalnym Warcraft III: Reign of Chaos. Jeśli jednak komuś nie chciało się samemu zestawiać trójki z 2002 roku z jej współczesną wersją, z pomocą przyszedł mu kanał LeystTV. Użytkownik YouTube’a opublikował nagrania z rozgrywki pokazujące jak zmieniły się modele i animacje jednostek oraz budynków dwóch frakcji: ludzi (głównie) i orków. Na materiałach możemy zobaczyć szeregowych wojaków pokroju mistrzów ostrzy, rycerzy oraz maszyn latających, a w przypadku Hordy także limitowane skórki Thralla. Filmiki zamieściliśmy poniżej.

Prócz tego na kanale znalazły się też m.in. materiały z demonami oraz… motocyklem nieumarłych (z Diablo jako bonusem). Niestety, ani na pierwszym z nich, ani na filmikach prezentujących bohaterów i zaklęcia Przymierza oraz Hordy autor nie pokusił się o zestawienie z oryginalnym Warcraftem III. Niemniej osoby pragnące zawczasu sprawdzić stronę wizualną remastera raczej nie będą narzekać. Warcraft III: Reforged zadebiutuje jeszcze w tym roku, a obecnie tytuł jest dostępny w przedsprzedaży w sklepie Battle.net.

Kil’jaden w całej okazałości. (Źródło: YouTube). - Warcraft 3 Reforged kontra oryginał, czyli porównanie graficzne jednostek - wiadomość - 2019-10-21
Kil’jaden w całej okazałości. (Źródło: YouTube).

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej