Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 16:44

Microsoft pokazał nowy film z Halo 4 i potwierdził istnienie gier Forza Horizon oraz Fable Heroes

Na imprezie Xbox Spring Showcase potwierdzono istnienie gier Forza Horizon oraz Fable Heroes, a także pokazano w akcji Halo 4. Microsoft wypuścił też sporo materiałów z paru innych tytułów.

Microsoft pokazał nowy film z Halo 4 i potwierdził istnienie gier Forza Horizon oraz Fable Heroes - ilustracja #1

Firma Microsoft potwierdziła istnienie gier Forza Horizon oraz Fable Heroes i pokazała pierwszy konkretny materiał filmowy z Halo 4, zawierający także fragmenty trybu multiplayer. Informacje o produkcjach wydawanych przez koncern zostały przedstawione na imprezie Xbox Spring Showcase, która odbyła się w San Francisco w ubiegłym tygodniu. Warto przypomnieć, że o nowych tytułach plotkowało się od kilkudziesięciu godzin.

Forza Horizon i Porsche w Forza 4

Forza Horizon

Forza Horizon to nowa odsłona serii studia Turn 10, nad którą tym razem pracuje brytyjskie studio Playground. Microsoft potwierdził, że gra zostanie wydana pod koniec tego roku. Firma nie chciała ujawniać zbyt wielu informacji na jej temat, ale na pewno powróci do niej w najbliższych tygodniach. Pokazano za to zwiastun prezentujący jej klimat.

Wygląda na to, że otrzymamy tytuł bardziej wyluzowany od dotychczasowych części Forzy. Filmik, który mieliśmy okazję zobaczyć już parę dni temu, nasuwa skojarzenia z takimi grami jak Test Drive: Unlimited – spodziewajcie się imprezowego klimatu. Przedstawiciel Microsoftu potwierdził, że gra ma mieć otwartą strukturę w stylu wspomnianego dzieła Eden Games.

Forza 4 - DLC

Studio Turn 10 potwierdziło, że 6 marca fani Forza 4 otrzymają Pirelli Car Pack, czyli szósty pakiet DLC składający się na przepustkę sezonową. Wraz z nim pojawi się kolejna aktualizacja tytułu, która zwiększy maksymalny poziom kierowcy z 150 do 999. Deweloper pracuje też nad dodatkiem Porsche Expansion Pack. Zestaw 30 samochodów, 20 wydarzeń w trybie World Tour i osiągnięć za 250 punktów zostanie wydany w maju tego roku. Turn 10 nie kryje radości z tego faktu, bo w końcu marka Porsche wróci do znanej serii wyścigów.

Fable Heroes

Microsoft potwierdził także istnienie gry Fable Heroes, czyli pobocznej odsłony serii stworzonej przez Petera Molyneux i założonego przez niego dewelopera - Lionhead. Mamy do czynienia z grą akcji typu hack-and-slash wykonaną w oryginalnej oprawie wizualnej. Pracuje nad nią wewnętrzny zespół studia, który składa się z samych fanów marki.

Atrakcją produkcji będzie tryb kooperacji dla czterech osób (lokalnie i przez Xbox LIVE). Gracze będą mogli zabijać przeciwników i rywalizować o złote monety w lokacjach znanych z poprzedni odsłon serii. Waluta posłuży do ulepszania postaci i odblokowania dodatków w późniejszej grze Fable: The Journey. W Heroes nie zabraknie kilku poziomów trudności i minigierek. Data premiery tytułu nie została podana.

Halo 4

Microsoft w końcu pokazał konkretny film na temat gry Halo 4. Do tej pory mogliśmy zobaczyć tylko ogólny zwiastun, pokazujący, że produkcja powróci do postaci Master Chiefa. Tym razem otrzymaliśmy materiał w stylu dzienników deweloperskich, zawierający wypowiedzi twórców ze studia 343 Industries oraz parę krótkich scen z trybu multiplayer.

Sama gra podejmie wątek Halo 3 i ponownie skupi się na Master Chiefie. Twórcy przygotowują nowe wersje zbroi dla bohatera i innych Spartan czwartej generacji. Podobno Halo 4 ma zawierać zarówno sceny powolne i wyciszone, jak i widowiskowe. Deweloper chce opowiedzieć bardziej wyszukaną i nieco mroczniejszą opowieść, cechującą się przy okazji większą filmowością.

Ważnym aspektem gry pozostanie multiplayer. Studio 343 Industries pokazało dwie niewielkie mapy – Wraparound oraz Warhouse. Ważną zmianą jest zwiększenie znaczenia systemu doświadczenia – w Halo 4 za zdobyte poziomy odblokujemy istotne dodatki wpływające na rozgrywkę. System przypomina więc rozwiązania z Call of Duty i innych strzelanek.

Inne gry

Na imprezie Microsoftu pokazano też materiały z gier Deadlight, Quantum Conundrum, Minecraft XBLA oraz slashera Bloodforge (tytuły trafią na Xbox LIVE Arcade w tym roku). Studio Epic Games zaprezentowało jak zwykle brutalne fragmenty rozgrywki z najnowszego dodatku do Gears of War 3 - Forces of Nature, który zostanie wydany pod koniec tego miesiąca.

Nie mogło zabraknąć wzmianki o dwóch ważnych projektach na Kinecta, które teoretycznie powinny zainteresować także hardcorowych fanów. Pierwszy z nich, Star Wars Kinect , wzbogaci się o tryb z tańczącymi szturmowcami oraz wyścigi podów. W Fable: The Journey zwiedzimy wiele urokliwych lokacji i zmierzymy się ze smokami – tak wynika z paru nowych obrazków.