Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 5 marca 2012, 14:57

autor: sathorn

PlayStation Store po polsku!

Bez szumnych zapowiedzi i zbędnych fajerwerków firma Sony udostępniła polskojęzyczną usługę PlayStation Store. Chociaż rodzima wersja sklepu jest wciąż niedoskonała, to niespodzianka ta z pewnością ucieszy wielu graczy.

PlayStation Store, po ponad pięciu latach od startu usługi, jest już dostępny w naszym rodzimym języku. Taką informację podała firma Sony Computer Entertainment Polska za pośrednictwem polskiego fanpage’a marki PlayStation na Facebooku.

Tłumaczenie wciąż jest niedoskonałe i niekompletne. Duża część tekstów, w tym wiele opisów, a nawet kategorii, jest w ogóle nieprzetłumaczona – na stronie startowej razi m.in. nagłówek jednej z zakładek, który wciąż brzmi „Latest”. Nie brakuje także literówek i problemów z polskimi znakami. Nie od razu Rzym zbudowano, jednak pomimo radości związanej z udostępnieniem polskojęzycznego PlayStation Store, nie można zignorować faktu, że jest to spora wpadka.

Chcąc zmienić język sklepu na polski musimy wejść do zakładki „Zarządzanie kontami” (Account Management), a następnie wybrać opcję „Informacje o koncie”, wreszcie „Język”. Zaznaczamy opcję „Polish”. Następnie pozostaje nam zaakcepować regulamin i już możemy cieszyć się polską wersją sklepu.

Udostępnienie zrozumiałej dla wszystkich naszych rodaków wersji językowej PlayStation Store nadeszło niemal zupełnie niespodziewanie. Jedyną jaskółką zwiastującą zmiany były słowa z ust bussiness menagera marki PlayStation w Polsce, Marcina Ziobrowskiego: „Mamy język polski, polskie gry, polskie usługi, a już wkrótce sporo zmian jeśli chodzi o sieć, która też będzie w całości po polsku, nie mogę jeszcze powiedzieć szczegółów, ale to już niedługo się wydarzy.”. Stwierdzenie to „wykradł” podczas nocnej premiery PlayStation Vita w Warszawie, Marcin Kosman, redaktor serwisu Gamezilla.pl.

Cieszy fakt, że dla japońskiej korporacji Polska jest zauważalnym rynkiem. Firma Sony w naszym kraju zajmuje specjalną pozycję, chociażby na rynku handheldów, gdzie do niedawna królowało PlayStation Portable. Można się spodziewać, że wkrótce jego miejsce zajmie, mające niedawno swoją premierę, PlayStation Vita. Również w przypadku sprzedaży konsol stacjonarnych Sony radzi sobie w Polsce świetnie. Pod koniec 2011 roku SCEP poinformowało, że w naszym kraju do rąk graczy trafiło 400 000 sztuk PlayStation 3.