Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 17 stycznia 2015, 15:27

Phil Spencer: "Pomożemy uczynić Windowsa 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy"

Phil Spencer, szef marki Xbox w firmie Microsoft, zapowiedział, że jego zespół wspomoże ekipę pracującą nad Windowsem 10, by razem stworzyć najlepszy w historii system operacyjny dla graczy.

Już 21 stycznia odbędzie się konferencja Microsoftu w siedzibie firmy w Redmond i, jeżeli nasze przypuszczenia z grudnia są słuszne, będzie to moment, kiedy dowiemy się więcej na temat planów tej korporacji, związanymi z graniem na Windowsie 10. Na kilka dni przed tym wydarzeniem Phil Spencer, szef marki Xbox, rozbudził zainteresowanie, twierdząc, że zespół odpowiedzialny za konsole pomoże w stworzeniu najlepszego w historii systemu operacyjnego dla graczy.

Spencer będzie jednym z mówców podczas konferencji Microsoftu w Redmond. - Phil Spencer: "Pomożemy uczynić Windowsa 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy" - wiadomość - 2015-01-17
Spencer będzie jednym z mówców podczas konferencji Microsoftu w Redmond.

Spencer, mimo że w kwietniu ubiegłego roku został mianowany szefem marki Xbox, zawsze przywiązywał sporą uwagę także do tych, którzy grają na PC: przyznał m.in., że Microsoft ich zaniedbuje, chwaląc przy tym firmę Valve oraz platformę Steam. Teraz, na kilka dni przed wspomnianą konferencją, na której wygłosi przemówienie, Phil Spencer zapowiedział początek dialogu ze społecznością graczy: „Jesteśmy nadal skupieni na konsolach, ale zdajemy sobie sprawę, że mamy także fanów, którzy grają na PC oraz urządzeniach mobilnych. Chcemy wykorzystać nasze doświadczenie przy tworzeniu Xboksa i uczynić Windowsa 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy”. Co ma to oznaczać w praktyce? Szczegółów na razie nie znamy, ale można przypuszczać, że obie te platformy zaczną mocniej ze sobą współpracować. Czy będzie to oznaczało tylko dodatkowe aplikacje do Windowsa 10, czy może konwersje niektórych tytułów ekskluzywnych z Xboksa One na PC – na te informacje niestety przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Ryse: Son of Rome to jeden z tytułów ekskluzywnych z Xboksa One, który trafił na PC. Czy zacieśnienie współpracy między tą konsolą a Windowsem 10 sprawi, że takich przypadków będzie więcej? - Phil Spencer: "Pomożemy uczynić Windowsa 10 najlepszym systemem operacyjnym dla graczy" - wiadomość - 2015-01-17
Ryse: Son of Rome to jeden z tytułów ekskluzywnych z Xboksa One, który trafił na PC. Czy zacieśnienie współpracy między tą konsolą a Windowsem 10 sprawi, że takich przypadków będzie więcej?

Przypomnijmy, że w grudniu do sieci wyciekła wczesna wersja Windowsa 10, zawierająca w sobie m.in. aplikację, łączącą komputer z Xboksem. Wiemy ponadto, że przygotowywany przez Microsoft system operacyjny będzie obsługiwał DirectX 12. W jaki inny sposób gigant z Redmond ma zamiar uczynić nowego Windowsa przyjaźniejszym dla graczy? Miejmy nadzieję, że nie poprzez kolejny pomysł pokroju Games for Windows LIVE.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft