Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2014, 19:00

Windows 10 będzie posiadał obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację do Xboksa

Do sieci wyciekła wersja 9901 systemu operacyjnego Windows 10, którego premiera planowana jest na przyszły rok. Dostępna jest w niej aplikacja umożliwiająca dostęp do Xbox Live oraz oprogramowanie Cortana.

Jeszcze wczoraj donosiliśmy, że firma Microsoft najwidoczniej planuje 21 stycznia zdradzić nam szczegóły na temat nowej taktyki dotyczącej gier, a już otrzymaliśmy ich przedsmak. Do sieci wyciekła wersja 9901 systemu operacyjnego Windows 10, w którym możemy między innymi zauważyć obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację łączącą komputer z Xboksem.

Na razie brak konkretów na temat grania na Windowsie 10. Jest za to aplikacja do Xbox Live. (Źródło: The Verge) - Windows 10 będzie posiadał obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację do Xboksa - wiadomość - 2014-12-14
Na razie brak konkretów na temat grania na Windowsie 10. Jest za to aplikacja do Xbox Live. (Źródło: The Verge)

Dla graczy najważniejsza jest oczywiście ta ostatnia funkcja. Wspomniana aplikacja będzie służyć jako bramka do środowiska Xboksa – osiągnięć, listy znajomych czy sklepu, który ma już za niedługo połączyć się ściśle z Windows Store. Miejmy tylko nadzieję, że to nie wszystko, o czym mówił Phil Spencer – szef marki Xbox – wspominając, że Microsoft będzie chciał zwrócić się w stronę osób grających na PC. Ponadto pojawiły się nowe animacje. Gigant z Redmond zrezygnował także z klasycznego panelu sterowania. Zgodnie z zapowiedziami z początku grudnia zaimplementowane zostało oprogramowanie Cortana, dobrze znane osobom korzystającym ze smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone. Co prawda nie funkcjonuje ono jeszcze zupełnie sprawnie, ale Microsoft ma sporo czasu, by to naprawić.

Więcej szczegółów poznamy zapewne już 21 stycznia, kiedy to w Redmond odbędzie się konferencja firmy, poświęcona właśnie dziesiątej wersji Windowsa. Jak zapowiadał wcześniej Phil Spencer, korporacja ma zamiar zwrócić się z powrotem w stronę zaniedbywanych ostatnio graczy na PC. Przypomnijmy, że ostatnia taka próba wiąże się z aktywacją platformy Games for Windows LIVE, która okazała się być sporym niewypałem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.