Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 grudnia 2014, 19:00

Windows 10 będzie posiadał obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację do Xboksa

Do sieci wyciekła wersja 9901 systemu operacyjnego Windows 10, którego premiera planowana jest na przyszły rok. Dostępna jest w niej aplikacja umożliwiająca dostęp do Xbox Live oraz oprogramowanie Cortana.

Jeszcze wczoraj donosiliśmy, że firma Microsoft najwidoczniej planuje 21 stycznia zdradzić nam szczegóły na temat nowej taktyki dotyczącej gier, a już otrzymaliśmy ich przedsmak. Do sieci wyciekła wersja 9901 systemu operacyjnego Windows 10, w którym możemy między innymi zauważyć obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację łączącą komputer z Xboksem.

Na razie brak konkretów na temat grania na Windowsie 10. Jest za to aplikacja do Xbox Live. (Źródło: The Verge) - Windows 10 będzie posiadał obsługę oprogramowania Cortana oraz aplikację do Xboksa - wiadomość - 2014-12-14
Na razie brak konkretów na temat grania na Windowsie 10. Jest za to aplikacja do Xbox Live. (Źródło: The Verge)

Dla graczy najważniejsza jest oczywiście ta ostatnia funkcja. Wspomniana aplikacja będzie służyć jako bramka do środowiska Xboksa – osiągnięć, listy znajomych czy sklepu, który ma już za niedługo połączyć się ściśle z Windows Store. Miejmy tylko nadzieję, że to nie wszystko, o czym mówił Phil Spencer – szef marki Xbox – wspominając, że Microsoft będzie chciał zwrócić się w stronę osób grających na PC. Ponadto pojawiły się nowe animacje. Gigant z Redmond zrezygnował także z klasycznego panelu sterowania. Zgodnie z zapowiedziami z początku grudnia zaimplementowane zostało oprogramowanie Cortana, dobrze znane osobom korzystającym ze smartfonów z systemem operacyjnym Windows Phone. Co prawda nie funkcjonuje ono jeszcze zupełnie sprawnie, ale Microsoft ma sporo czasu, by to naprawić.

Więcej szczegółów poznamy zapewne już 21 stycznia, kiedy to w Redmond odbędzie się konferencja firmy, poświęcona właśnie dziesiątej wersji Windowsa. Jak zapowiadał wcześniej Phil Spencer, korporacja ma zamiar zwrócić się z powrotem w stronę zaniedbywanych ostatnio graczy na PC. Przypomnijmy, że ostatnia taka próba wiąże się z aktywacją platformy Games for Windows LIVE, która okazała się być sporym niewypałem.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft