Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2014, 14:00

Plany Microsoftu wobec gier na Windows 10 poznamy prawdopodobnie już w styczniu

Phil Spencer, szef marki Xbox, zapowiedział, że już w styczniu możemy się spodziewać pierwszych konkretów na temat zmiany podejścia Microsoftu do gier na Windows. Prawdopodobnie informacje te zostaną ujawnione podczas konferencji w Redmond.

Powolna agonia Games for Windows LIVE wytworzyła w wielu graczach przekonanie, że firma Microsoft traktuje graczy na PC jak piąte koło u wozu. Ostatnimi czasy jednak pojawiły się informacje, że gigant z Redmond będzie chciał tą sytuację zmienić, najprawdopodobniej przy okazji premiery Windows 10. Co prawda ten system operacyjny ma zadebiutować dopiero w przyszłym roku, jednak szef marki Xbox, Phil Spencer, ujawnił poprzez swoje konto na Twitterze, że pierwszych szczegółów na temat nowej taktyki Microsoftu w stosunku do graczy komputerowych możemy się spodziewać już 21 stycznia.

Granie na PC było przez Microsoft traktowane po macoszemu. Czy zmieni się to wraz z premierą Windows 10? - Plany Microsoftu wobec gier na Windows 10 poznamy prawdopodobnie już w styczniu - wiadomość - 2014-12-14
Granie na PC było przez Microsoft traktowane po macoszemu. Czy zmieni się to wraz z premierą Windows 10?

Wtedy to bowiem odbędzie się konferencja firmy w jej siedzibie w Redmond. Możemy więc mieć nadzieję na to, że Microsoft ujawni, jak nowy system operacyjny będzie współpracował z Xboksem One – ostatecznie Windows 10 był zapowiadany jako wspólna platforma dla wszystkich produktów tej korporacji. Sam Phil Spencer, mimo że zajmuje się marką stricte konsolową, często wypowiadał się na temat grania na PC, przyznając, że ostatnimi czasy gigant z Redmond nieco zaniedbał komputerowych graczy. Jednocześnie kilkakrotnie zapewniał, że interaktywna rozrywka na Windows 10 to temat, który Microsoft traktuje bardzo poważnie. Niestety, do tej pory nie otrzymaliśmy żadnych konkretnych informacji na temat tego, jakie plany ma wobec PC ta korporacja. Obyśmy nie musieli czekać dłużej, niż do przyszłego miesiąca.

  1. Oficjalna strona internetowa firmy Microsoft