Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 14 grudnia 2014, 16:41

Tales from the Borderlands rozpoczęło podbój App Store

Na App Store zadebiutowała mobilna wersja Tales from the Borderlands, czyli najnowszej epizodycznej przygodówki studia Telltale Games.

Mobilni fani studia Telltale Games są ostatnio rozpieszczani. Kilka miesięcy temu otrzymali The Wolf Among Us, w zeszłym tygodniu mogli rozpocząć zabawę z Game of Thrones, a teraz do sprzedaży na iOS trafiło Tales from the Borderlands, czyli epizodyczna przygodówka osadzona w realiach popularnej serii strzelanek firmy Gearbox.

Obecnie gra dostępna jest wyłącznie na urządzenia mobilne z system iOS, ale sądząc po wcześniejszych dokonaniach studia wydanie na Androida jest jedynie kwestią czasu. Pierwszy epizod wyceniono na około 18 złotych, a w planach są dalsze cztery odcinki.

Akcja toczy gry toczy się na obcej planecie znanej jako Pandora, po wydarzeniach z Borderlands 2. Fabuła obraca się wokół losów postaci. Pierwszą z nich jest mężczyzna imieniem Rhys - pracownik korporacji Hyperion, którego ambicją jest zostać następnym Handsome Jackiem. Drugą postacią jest oszustka Fiona. Przeznaczenie złączy ich życia, wysyłając na misję odzyskania zdobycia sporej sumy pieniędzy. Przygodę zaczną jako rywale, ale szybko przekonają się, że tylko współpracując mają szansę nie tylko na zdobycie łupu, ale również przeżycie, gdyż na pieniądze poluje także wiele innych niebezpiecznych osób oraz organizacji.

Tales from the Borderlands podąża ścieżką wytyczoną przez ostatnich kilka projektów studia Telltale Games. Otrzymujemy zatem przygodówkę nastawioną prawie wyłącznie na narrację. Podczas zabawy zajmujemy się więc eksplorowaniem lokacji i prowadzeniem rozmów.

Praktycznie nie ma tu natomiast tradycyjnych zagadek logicznych. Musimy za to regularnie podejmować trudne decyzje moralne, które w dosyć drastyczny sposób wpływają na dalszy przebieg opowieści. Co więcej, te konsekwencje pojawią się nie tylko w ramach danego odcinka, ale również w późniejszych epizodach.