Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 1 kwietnia 2014, 11:57

autor: Góral

Phil Spencer nowym szefem marki Xbox

Phil Spencer, zajmujący się do tej pory w koncernie Microsoft działem Microsoft Studios, został szefem marki Xbox i usług pokrewnych (Xbox Live, Xbox Music, Xbox Video). Nowy prezes obiecuje, że skupi się przede wszystkim na dostarczaniu konsolom produkowanym przez amerykańską firmę nowych gier.

Phil Spencer poinformował, że został nowym szefem marki Xbox, przejmując tym samym stery po Marcu Whittenie, który odszedł z koncernu Microsoft w połowie marca. Nowy głównodowodzący nie jest jednak człowiekiem znikąd, mało tego, wydaje się, że to najbardziej odpowiednia osoba na to stanowisko. Spencer do tej pory zajmował się bowiem Microsoft Studios, czyli działem odpowiedzialnym za gry. Od teraz na jego głowie będą jednak także konsole (Xbox 360 i Xbox One) oraz dodatkowe usługi – Xbox Live, Xbox Music, a także Xbox Video. Co to oznacza dla nas, graczy? Przede wszystkim skupienie się na dostarczaniu kolejnych produkcji. Oczywiście usługi multimedialne nie będą pomijane, ale firma od teraz ma skoncentrować się na podstawowej funkcji konsoli – możliwości grania.

Phil Spencer stoi na czele marki Xbox. - Phil Spencer nowym szefem marki Xbox - wiadomość - 2014-04-01
Phil Spencer stoi na czele marki Xbox.

„Gry i gracze zawsze były rdzeniem Xboksa i celem mojej pracy. Granie będzie naszym priorytetem podczas rozwijania marki Xbox” – stwierdził Spencer.

Jednocześnie zapewnił, że więcej na temat przyszłości obu Xboksów usłyszymy w czasie tegorocznych targów E3, które odbędą się w Los Angeles, w dniach 10-12 czerwca. Pokrywałoby się to z wcześniejszymi zapowiedziami, że tym razem firma skupi się przede wszystkim na grach. Wydaje się, że w końcu żarty o Xboksie One, nazywanym przez wielu „dekoderem” i „magnetowidem”, przestaną być aktualne. Czekamy zatem na dalsze szczegóły i efekty pracy Phila Spencera.

Phil Spencer to jeden z weteranów koncernu Microsoft, pracujący w firmie od ponad 25 lat. Do jego zadań należało m.in. zarządzanie takimi usługami jak Microsoft Money, Microsoft Works oraz Microsoft Picture It. W 2008 roku mianowano go szefem Microsoft Studios, gdzie nadzorował pracę wewnętrznych studiów deweloperskich oraz dołożył cegiełkę do rozwoju sieci Xbox Live.