Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 kwietnia 2014, 10:50

autor: Góral

DayZ - zobacz nagranie z wczesnej, konsolowej wersji gry typu survival

DayZ, jedna z najbardziej wyczekiwanych PC-towych produkcji, pojawi się także na konsolach - ujawniło studio Bohemia Interactive, publikując przy okazji nagranie z bardzo wczesnej wersji. Kilkunastominutowy materiał prezentuje poszczególne aspekty rozgrywki, należy jednak pamiętać, że do czasu premiery (najwcześniej w 2015 roku) zmieni się bardzo wiele.

Poniższa wiadomość jest fikcją i powstała z okazji święta Prima aprilis.

DayZ - zobacz nagranie z wczesnej, konsolowej wersji gry typu survival - ilustracja #1

Studio Bohemia Interactive opublikowało pierwszy zapis rozgrywki z wczesnej wersji konsolowej edycji DayZ – jednej z najpopularniejszych produkcji z gatunku survival. Informacje o porcie dedykowanym urządzeniom firm Microsoft i Sony pojawiły się już w 2012 roku, na długo przed wypuszczeniem projektu w ramach wczesnego dostępu w sklepie Steam. Jak widać na poniższym materiale wideo, ponad 1,7 mln sprzedanych egzemplarzy nieukończonej gry tylko na samych PC-tach, nakłoniło w końcu twórców do rozpoczęcia prac nad konwersją. Co ciekawe, w obecnym stanie tytuł rożni się nieco od tego, co można zaobserwować na komputerach osobistych i widać, że do końca produkcji jeszcze daleka droga. Niemniej konsolowi fani walczenia o życie w świecie opanowanym przez zombie powinni już zacierać rączki.

Różnice pomiędzy obiema wersjami widoczne są gołym okiem. Po pierwsze, konsolowa edycja już teraz może pochwalić się znacznie większą ilością zombie, ale z drugiej strony nie można na razie zwiedzać wnętrz budynków, co z kolei nie jest niczym nadzwyczajnym w odsłonie PC-towej. Natomiast w obu wersjach znalazł się cykl dnia i nocy. Należy jednak mieć na uwadze, że to, co widzimy na powyższym filmiku pochodzi z bardzo wczesnej wersji, którą śmiało można nazwać prototypem, a jego zadaniem jest jedynie pokazanie, że Bohemia Interactive nie olewa swoich konsolowych fanów.

Wczesna wersja DayZ zadebiutowała w cyfrowej dystrybucji na komputerach PC w grudniu 2013 roku. Tytuł momentalnie stał się hitem, trafiając w ciągu pierwszej doby do 172 tys. osób. W połowie stycznia 2014 roku gra mogła się pochwalić milionem klientów, a obecnie licznik ocalałych na oficjalnej stronie, symbolizujący sprzedaż produkcji, wskazuje już ponad 1,7 mln. Projekt cały czas jest rozwijany, a premiera pełnej wersji powinna nastąpić w pierwszym kwartale 2015 roku na komputerach PC. Niestety nie wiemy, kiedy mniej więcej możemy się spodziewać konsolowej edycji.