Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 marca 2014, 15:01

autor: Michał "Ender" Kułakowski

Na tegorocznych targach E3 Microsoft skupi sie przede wszystkim na grach

Na tegorocznych targach E3 Microsoft ma skupić się przede wszystkim na nowych grach i ich deweloperach. Według przedstawiciela firmy, w trakcie prezentacji nie zostaniemy zanudzeni kolejnymi przemowami prezesów korporacji oraz mało interesującymi faktami związanymi z Xboksem One.

Prezentacje największych firm na targach E3 są ukoronowaniem imprezy. W ostatnich latach w ich przygotowanie wkłada sie coraz więcej funduszy, między innymi dlatego, że są transmitowane na żywo i oglądane oraz komentowane przez setki tysięcy osób z całego świata

Ubiegłoroczna prezentacja Microsoftu na targach E3 w Los Angeles należała do jednej z najgorszych w historii. Gracze krytykowali koncern, że zamiast skupiać się na tytułach, przygotowanych z myślą o nadchodzącym wówczas Xboksie One, pokazano w działaniu przed wszystkim inne funkcje konsoli oraz opcje pozwalające na jej sprzężenie z telewizją. Phil Spencer z Microsoft Studios zapewnił, że w tym roku będzie zupełnie inaczej. Podczas półtoragodzinnej konferencji zobaczymy niewiele „gadających głów prezesów”. Zamiast tego organizatorzy skupią się na tym co najważniejsze, a więc grach. Spencer zapewnił przy tym, że już teraz są problemy z pokazaniem wszystkiego co ma w zanadrzu jego firma i niektóre punkty programu prezentacji musiały zostać usunięte ze względu na brak czasu.

Być może jedną z niespodzianek będzie ekskluzywny tytuł na Xboksa One, wyprodukowany przez znane japońskie studio deweloperskie. Informacja o tym tajemniczym projekcie/projektach pojawiła się wczoraj w serwisie Famitsu. Gracze przypuszczają, że może chodzić o nowy tytuł studia Platinum Games, specjalizującego się w produkcjach akcji (Bayonetta, Vanquish, Metal Gear Rising: Revengeance).

Tegoroczne targi E3 odbędą się tradycyjnie w Los Angeles, w dniach 10-12 czerwca.