Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiX360XONE
Okładka Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious (X360)

Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious

Samodzielne rozszerzenie do bestsellerowej gry wyścigowej Forza Horizon 2. Dodatek jest efektem współpracy studia Turn 10 z producentami filmowej serii Szybcy i Wściekli, a jego głównym celem jest promocja siódmej odsłony tego niezwykle popularnego cyklu.

To jest dodatek do gry Forza Horizon 2.

Wyścigi | samochodowe | Kinect | sandbox | tytuły ekskluzywne Xbox

Okładka Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious (X360)

data premiery gry:

27mar2015

XONE X360
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious jest samodzielnym dodatkiem do gry Forza Horizon 2, co oznacza, że do działania nie wymaga podstawowej wersji gry. Za wersję na konsolę Xbox 360 odpowiedzialne jest studio Sumo Digital, współpracujące z ekipą Turn 10 i wytwórnią Universal, która dostarczyła deweloperom odpowiednich materiałów źródłowych.

Akcja rozszerzenia rozgrywa się przed wydarzeniami, przedstawionymi w filmie Szybcy i Wściekli 7. Gracz wciela się we francuskiego kierowcę, zatrudnionego przez niejakiego Teja Parkera – bohatera znanego z kinowego pierwowzoru, w którego wciela się aktor Chris ‘Ludacris’ Bridges. Głównym zadaniem jest dostarczanie pracodawcy wyznaczonych aut, które musimy uprzednio wygrać w toku wyścigowych zmagań.

Tak jak podstawowa wersja gry, dodatek umożliwia ściganie się po dużym, otwartym świecie, osadzonym w rejonie południowej Francji, choć obszar gry jest tu znacznie mniejszy, niż ten z Forzy Horizon 2. Kolejne samochody zdobywamy, biorąc udział w rozmaitych wyścigowych wyzwaniach, w kilku znanych z pierwowzoru trybach zabawy. Nowością jest wykorzystanie systemu nitro, którego możemy używać podczas niektórych wyścigów. Nie zapomniano także o całkiem nowych wyzwaniach z tzw. Listy Życzeń oraz 20 nowych tablicach premiowych do odszukania.

W rozszerzeniu nie zabrakło oczywiście dedykowanego zestawu aut, pochodzących zarówno z siódmej odsłony cyklu Szybkich i Wściekłych, jak i poprzednich części filmowej serii. W grze możemy usiąść za kółkiem 10 kultowych modeli, takich jak 1970 Dodge Charger R/T, 2012 Nissan GT-R, 1998 Toyota Supra, 1970 Plymouth Ghibli S oraz 2013 Jeep Wrangler Unlimited. Każdy samochód został odtworzony na podstawie materiałów, dostarczonych przez filmowców z wytwórni Universal. W odróżnieniu od gry podstawowej, niestety nie przewidziano możliwości ich modyfikowania.

Dodatek umożliwia również rozgrywkę w sieci za pośrednictwem usługi Xbox Live, w kilku zróżnicowanych trybach zabawy. Pod względem oprawy wizualnej rozszerzenie niewiele różni się od podstawowej wersji gry, co oznacza, że jakość grafiki stoi na bardzo wysokim poziomie.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 7,6 / 10 na podstawie 191 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,4 / 10 na podstawie 31 głosów czytelników.

Gry podobne do Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious

Klasyfikacja PEGI Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra, która pozwala łączyć się z innymi osobami poprzez Internet.
Nadchodzą
Nadchodzą "Szybcy i wściekli" w wydaniu Forzy Horizon 2

wiadomość25 lutego 2015

Na początku kwietnia premierę będzie miała siódma część popularnej filmowej serii „Szybcy i wściekli". Produkcja doczeka się własnej gry, będzie ona jednak nietypowa. Twórcy obrazu zdecydowali się bowiem nawiązać współpracę ze studiami Turn 10 i Playground Games oraz Microsoftem – jej owocem będzie samodzielny dodatek do Forzy Horizon 2 poświęcony najnowszemu filmowi z Vinem Dieslem. Przez jakiś czas darmowy.

XONE
X360