Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2015, 19:15

autor: Piotr "Pirlond" Bicki

Nadchodzą "Szybcy i wściekli" w wydaniu Forzy Horizon 2

Na początku kwietnia premierę będzie miała siódma część popularnej filmowej serii „Szybcy i wściekli". Produkcja doczeka się własnej gry, będzie ona jednak nietypowa. Twórcy obrazu zdecydowali się bowiem nawiązać współpracę ze studiami Turn 10 i Playground Games oraz Microsoftem – jej owocem będzie samodzielny dodatek do Forzy Horizon 2 poświęcony najnowszemu filmowi z Vinem Dieslem. Przez jakiś czas darmowy.

Sytuacja wygląda zazwyczaj następująco: powstaje głośny film, a jego twórcy chcąc zarobić na nim trochę więcej pieniędzy postanawiają wydać opartą na obrazie grę. Produkcja zostaje stworzona w krótkim czasie i w większości przypadków okazuje się gniotem. Podjęta przez włodarzy wytwórni Universal decyzja może przełamać ten schemat – przedstawiciele firmy poinformowali o nawiązaniu współpracy z Microsoftem i studiem Turn 10. W jej ramach powstanie samodzielny dodatek do Forzy Horizon 2 – rozszerzenie zatytułowane po prostu Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious poświęcone będzie filmowi „Szybcy i wściekli 7”, który na ekrany polskich kin wejdzie 10 kwietnia. DLC ukaże się na Xboksie 360 i Xboksie One (za pośrednictwem usługi Xbox Live) 27 marca i przez kolejny tydzień dostępny będzie zupełnie za darmo. Po 10 kwietnia trzeba będzie za niego zapłacić 10 dolarów.

Odpowiedzialni za dodatek deweloperzy nie zamierzają pójść na łatwiznę. Rozszerzenie składać się będzie bowiem z pełnoprawnej kampanii fabularnej, której akcja osadzona zostanie tuż przed wydarzeniami znanymi z pierwowozoru. Gracze wcielą się we francuskiego kierowcę zatrudnionego przez znanego z oryginału Teja Parkera (w serii „Szybcy i wściekli” w jego rolę wciela się Chris „Ludacris” Bridges).

W trakcie rozgrywki będzie można wziąć udział w wyścigach ulokowanych na terenie południowej Francji, a do naszej dyspozycji twórcy oddadzą auta znane zarówno z wcześniejszych odsłon filmowego cyklu jak i mającej się ukazać w kwietniu siódmej części. Wśród dostępnych samochodów (które zostaną przeniesione do świata wirtualnego na podstawie materiałów dostarczonych przez filmowców) znajdą się m.in. 1970 Dodge Charger R/T i 2012 Nissan GT-R, ponadto gracze będą mogli je modyfikować. Listę modeli, które pojawią się w rozszerzeniu, znajdziecie poniżej.

Skąd jednak wziął się pomysł na taką nietypową współpracę? Alan Hartman, szef studia Turn 10, tłumaczy, że jego ekipa nigdy nie była zainteresowania tworzeniem gier na podstawie znanych filmów. Deweloperzy wpadli jednak na pomysł połączenia obu znanych marek – Forzy i właśnie „Szybkich i wściekłych”.

Auta, które pojawią się w Forza Horizon 2 Presents Fast & Furious

  1. 1970 Dodge Charger R/T Fast & Furious Edition
  2. 2012 Nissan GT-R Fast & Furious Edition
  3. 1998 Toyota Supra Fast & Furious Edition
  4. 2014 Maserati Ghibli S Fast & Furious Edition
  5. 1970 Plymouth Road Runner Fast & Furious Edition
  6. 2015 Dodge Charger R/T Fast & Furious Edition
  7. 1970 Plymouth Cuda Fast & Furious Edition
  8. 2013 Jeep Wrangler Unlimited Fast & Furious Edition

Forza Horizon 2 to druga część spin-offu serii Forza Motorsport. W przeciwieństwie do głównego cyklu, gra pozwala ścigać się nie tylko na zamkniętych torach, ale także na otwartych przestrzeniach. Do dyspozycji graczy oddano rozległy teren wypełniony różnego rodzaju aktywnościami.