Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 13:13

autor: Kamil "Góral" Zwijacz

Forza Motorsport 5 i Forza Horizon 2 z 7 milionami graczy

Firma Microsoft zdradziła, że dostępne na Xboksie One gry Forza Motorsport 5 i Forza Horizon 2 mogą się pochwalić 7 milionami unikalnych graczy. Wynik ten w najbliższym czasie zapewne znacznie się powiększy, gdyż wczoraj w USA zadebiutowała Forza Motorsport 6, która w najbliższy piątek trafi także do Europy.

Wczoraj odbyła się światowa premiera gry Forza Motorsport 6 na konsolę Xbox One. Przy okazji firma Microsoft, wydawca produkcji, zdradziła, że Forza Motorsport 5 i Forza Horizon 2 (tylko wersja na XOne) mogą się pochwalić ponad 7 milionami unikalnych graczy. Nie wiemy jak to się ma do poszczególnych produkcji, ale z pewnością wynik jest całkiem niezły i na pewno zostanie znacznie poprawiony w najbliższym czasie dzięki najnowszej części, która jest największą z dotychczasowych odsłon. „Szóstka” może się pochwalić 460 pojazdami, którymi ścigamy się po 26 trasach. Wśród nowości pojawiły się m.in. wyścigi podczas deszczu (warunki na trasie są ustalone z góry, w grze nie ma systemu dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych) czy też perki, o których szerzej przeczytacie w naszej recenzji.

Forza Motorsport 6 – deszcz jedną z nowości najnowszej odsłony. - Forza Motorsport 5 i Forza Horizon 2 z 7 milionami graczy - wiadomość - 2015-09-16
Forza Motorsport 6 – deszcz jedną z nowości najnowszej odsłony.
Forza Motorsport 6 w skrócie:
  • Gatunek: gra wyścigowa
  • Deweloper: Turn 10
  • Wydawca: Microsoft
  • Platformy sprzętowe: Xbox One
  • Polska data premiery: 18 września 2015 roku

Jak już przy recenzjach jesteśmy, to należy zaznaczyć, że Forza Motorsport 6 zebrała doskonałe opinie w mediach i obecnie jest najlepiej ocenianą grą wyścigową na Xboksa One z wynikiem 88 punktów w serwisie Metacritic. Większość recenzentów zachwyciło się świetną oprawą graficzną, bardzo dobrym modelem jazdy, wspomnianymi już trasami nocnymi i deszczowymi itd. Zarzuty pojawiają się głównie jeżeli chodzi o brak dynamicznie zmieniającej się pogody, czy też pomniejsze niedoróbki pokroju powtórek wyświetlanych w mniej niż 60 klatkach na sekundę. Tak czy siak, z pewnością jest to świetna propozycja dla miłośników motoryzacji.

Wybrane recenzje gry Forza Motorsport 6:

Forza Motorsport 6 ukaże się w naszym kraju 18 września, a od kilku dni możecie bawić się wersją demonstracyjną produkcji, która cieszy się sporym zainteresowaniem – do tej pory skusiło się na nią ponad milion osób. Co ciekawe, wszyscy gracze, którzy spróbują swoich sił w demie, otrzymają samochód 2017 Ford GT.