Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2015, 13:02

autor: Entelarmer

World of Tanks zawita na PlayStation 4

Przedstawiciel studia Wargaming.net potwierdził pogłoski o wydaniu World of Tanks na konsolę PlayStation 4. Gra ma być całkowicie darmowa i będzie dostosowana pod specyfikację urządzenia koncernu Sony.

Pogłoski o wydaniu World of Tanks na PlayStation 4 krążyły od dłuższego czasu, choć do niedawna wynikały raczej z nadziei niż faktów. Wczorajszy wyciek na japońskiej stronie koncernu Sony zdawał się wskazywać, że użytkownicy PS4 w końcu wymodlili port tej niezwykle popularnej gry sieciowej. I rzeczywiście, dziś na oficjalnym blogu PlayStation pojawiła się zapowiedź WoT na urządzenie Sony, w której TJ Wagner ze studia Wargaming.net zdradził, że gra umożliwi toczenie starć z udziałem maksymalnie 30 graczy. Co więcej, nie będzie to prosty port z PC, o czym świadczy obietnica pełnego wykorzystania kontrolera Dual Shock 4 (łącznie z panelem dotykowym i głośnikiem), wsparcie usługi Share Play czy też możliwość gry zdalnej (Remote Play) z wykorzystaniem przenośnej konsoli PlayStation Vita.

Kolejną dobrą nowiną jest zapewnienie, że WoT pozostanie tytułem całkowicie darmowym i nie będzie wymagać posiadania konta PlayStation Plus. Osoby, które postanowią wydać swoje pieniądze na Plusa, mogą liczyć na odpowiednie bonusy, zarówno w formie dodatkowej zawartości, jak i ekskluzywnych ofert. Jeśli już mowa o nowościach, to World of Tanks na PlayStation 4 ma otrzymać dość sporo unikatowych dodatków, w tym już na start 2 nowe mapy. Cieszyć mogą się fani japońskiej animacji i komiksu, gdyż zapowiedziano zawartość (i motywy) inspirowaną popularną serią Girls und Panzer.

Na razie nie podano daty premiery, ale zapowiedziano rozpoczęcie publicznych beta testów jeszcze przed końcem tego roku. Udział w nich pozwoli na uzyskanie bonusów niedostępnych w inny sposób. Poniżej zaś zamieszczamy screeny udostępnione przez twórców.

World of Tanks zawita na PlayStation 4 - ilustracja #1
World of Tanks zawita na PlayStation 4 - ilustracja #2
World of Tanks zawita na PlayStation 4 - ilustracja #3
World of Tanks zawita na PlayStation 4 - ilustracja #4
World of Tanks zawita na PlayStation 4 - ilustracja #5
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.