Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 09:22

autor: Łukasz "luckie" Szliselman

Helldivers – pierwsze konkrety na temat nowej gry twórców Magicka

Tworzona przez Arrowhead Game Studios (Magicka) czteroosobowa strzelanina Helldivers połączy ze sobą całą społeczność graczy we wspólnej kampanii. Autorzy kładą ogromny nacisk na kooperację i możliwość współpracy między posiadaczami różnych platform.

Czwórka użytkowników PlayStation podczas nocnego patrolu

Helldivers
  1. Czteroosobowa kosmiczna strzelanina z akcją obserwowaną z góry
  2. Cross-Play i Cross-Save pomiędzy użytkownikami PS3, PS4 i PSV
  3. Nacisk na współpracę w zespole
  4. Galaktyczna Kampania dla całej społeczności i proceduralnie generowane misje

Nie trzeba było długo czekać na pierwsze szczegóły na temat zapowiedzianego wczoraj Helldivers. Przypomnijmy, że za grę odpowiedzialna jest ekipa Arrowhead Game Studios, twórcy cyklu Magicka, oraz Sony Computer Entertainment Worldwide Studios Foster City Studio. Gra będzie drużynową strzelaniną z kamerą „na suficie”, stawiającą na kooperację między czterema osobami (lokalnie lub przez Internet). Produkcja ma promować funkcje Cross-Play i Cross-Save, czyli wspólną zabawę grających na PlayStation 3, PlayStation 4 i PlayStation Vita.

Gracze będą mogli dzielić się amunicją z potrzebującymi towarzyszami

Nowe informacje dotyczą m.in. tła fabularnego. Helldivers kreuje niewesołą wizję przyszłości, w której nękana konfliktami politycznymi planeta zwana Super Ziemią zostaje zaatakowana przez trzy rasy obcych. Losy ludzkości wiszą na włosku, a ostatnią linią obrony staje się tytułowy oddział Helldivers. Nietrudno zgadnąć, że to właśnie w członków tego zespołu wcielą się gracze.

Helldivers zaoferuje wspólną kampanię dla całej społeczności fanów. Misje mają być generowane proceduralnie, co oznacza, że cele, liczba przeciwników i wygląd map będą losowe. Zwycięstwa zaowocują zdobyciem nowej broni, wyposażenia i wsparcia militarnego. Twórcy podkreślają wagę współpracy – bez niej zwycięstwo graniczyć ma z cudem. Do trwającego meczu będzie się dało dołączyć w dowolnym momencie, a nawet poinformować członków społeczności, że potrzebujemy wsparcia.

Helldivers przeznaczone jest na urządzenia z rodziny PlayStation – PS3, PS4 i PSV. Gra ukaże się w bliżej niesprecyzowanym terminie w 2014 roku.