Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 09:18

Zapowiedziano LittleBigPlanet Hub – darmową odsłonę serii na PlayStation 3

Podczas konferencji firmy Sony na targach Gamescom ujawniono również nową odsłonę popularnej serii LittleBigPlanet, zatytułowaną Hub. Będzie to darmowa produkcja na PlayStation 3, która ukaże się jeszcze w tym roku.

Wśród licznych produkcji zapowiedzianych przez Sony na wczorajszej konferencji nie zabrakło również miejsca na nowy tytuł z serii LittleBigPlanet, bardzo popularnych platformowych zręcznościówek z niezwykle rozbudowanym edytorem. Kolejna odsłona, zatytułowana LittleBigPlanet Hub, charakteryzuje się przede wszystkim tym, że zostanie wydana w modelu free-to-play. Ukaże się ona na PlayStation 3, a jej premierę wyznaczono jeszcze na ten rok (dokładnego terminu nie podano). Będzie można ją pobrać za darmo poprzez PlayStation Network.

W samej rozgrywce nie ma co się spodziewać rewolucyjnych zmian; gra najpewniej wykorzysta sprawdzone rozwiązania znane z poprzedniczek. Nie oznacza to jednak, że otrzymamy to samo, co poprzednio, tyle że za darmo. Twórcy przygotowali pokaźny pakiet nowej zawartości (czyli głównie rozmaite obiekty do wykorzystania przy kreowaniu poziomów i modyfikowaniu swoich postaci), ekskluzywnej dla LittleBigPlanet Hub. Nie zabraknie również części elementów przeniesionych żywcem z LittleBigPlanet i LittleBigPlanet 2. Dotyczy to przede wszystkim początkowych poziomów z obu gier – na starcie dostępnych będzie 16 wyjętych z nich etapów, razem ze wszystkimi elementami, które są do nich przypisane (do użycia w edytorze i garderobie).

Co więcej, twórcy umieszczą w grze 500 spośród najlepszych poziomów wykreowanych przez społeczność skupioną wokół dwóch pierwszych części serii, a co tydzień będą wypuszczali kolejną paczkę wybranych przez siebie przygód. Również w każdym tygodniu mają być ogłaszane rozmaite wyzwania, by zachęcać graczy do zabawy.

Sackboy szykuje się do jeszcze jednej, ostatniej już zapewne wizyty na PlayStation 3. - Zapowiedziano LittleBigPlanet Hub – darmową odsłonę serii na PlayStation 3 - wiadomość - 2013-08-21
Sackboy szykuje się do jeszcze jednej, ostatniej już zapewne wizyty na PlayStation 3.

Jak przystało na produkcję free-to-play, nie zabraknie też mikropłatności i sklepu z większą liczbą elementów wzbogacających rozgrywkę. Wśród rzeczy, które będzie można kupić, wymienia się przede wszystkim obiekty obecne wcześniej w LittleBigPlanet i LittleBigPlanet 2. Również wspomniane wyżej paczki z dziełami fanów będą zapewne w większości sprzedawane właśnie drogą mikrotransakcji.

LittleBigPlanet Hub może być szczególnie ciekawą ofertą dla osób, które kupiły wcześniej jedną z dwóch poprzednich części. Sony ogłosiło bowiem, że takie osoby w darmowej odsłonie serii otrzymają na starcie wszystko, co udało im się uprzednio odblokować w LittleBigPlanet i/lub LittleBigPlanet 2.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej