Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:15

autor: Michał "Orlov" Orlikowski

Killzone: Shadow Fall – prezentacja trybu multiplayer na konferencji Sony [news zaktualizowany]

Na przeprowadzonej w ramach targów gamescom 2013 konferencji firma Sony zaprezentowała fanom nowe elementy trybu multiplayer w Killzone: Shadow Fall.

Killzone: Shadow Fall – prezentacja trybu multiplayer na konferencji Sony [news zaktualizowany] - ilustracja #1

Aktualizacja

Oficjalny komunikat od odpowiedzialnego za grę studia Guerilla Games dostarczył informacji na temat tego, co niewidoczne na trailerze. System rozwoju postaci ulegnie przemodelowaniu – zamiast opierać się na punktach doświadczenia, kolejne poziomy osiągniemy realizując kolejne z 1500 wyzwań o różnym stopniu trudności. Gra zaoferuje również trzy klasy żołnierzy (każda z unikatowym zestawem umiejętności), a także 22 rodzaje broni – wszystkie dostępne od razu, bez potrzeby odblokowywania ich.

Studio pokusiło się także o miły gest w stronę graczy obiecując, że wszystkie planowane zestawy nowych map udostępnione zostaną za darmo.

Oryginalny news

Konferencja firmy Sony na tegorocznych targach gamescom 2013 ujawniła nam materiał filmowy prezentujący rozgrywkę z trybu multiplayer flagowego tytułu PlayStation 4 – Killzone: Shadow Fall.

Nowością w w rozgrywce wieloosobowej będzie możliwość kreowania własnych Warzones, czyli starć opartych na ustalonych przez nas regułach. Według własnego upodobania kreujący daną partię ustali ilość graczy znajdujących się na mapie, ilość „żyć” dla każdego z nich, a także ograniczenia dotyczące uzbrojenia. Co ciekawe, każda ze stron starcia ustali własne zasady – w zaprezentowanym materiale gracze stawiający na ataki z ukrycia stawali w szranki z ciężkozbrojną drużyną. Własne Warzones udostępnimy innym graczom. Pojawią się także takie stworzone przez twórców, przykładowo w jednym z nich zostaniemy rzuceni w ogień krzyżowy polujących na nas snajperów.

Czwarta pełnoprawna odsłona serii Killzone zapowiadana jest jako tytuł startowy dla PlayStation 4 i pojawi się wyłącznie na niej. Więcej na temat pierwszych wrażeń z rozgrywki trybu dla jednego gracza możecie przeczytać w relacji sporządzonej przez naszą redakcję.