Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:36

autor: Adrian Werner

Zapowiedziano EVE: Valkyrie - kosmiczny symulator osadzony w świecie EVE Online

Studio CCP Games zapowiedziało grę EVE: Valkyrie, czyli kosmiczny symulator osadzony w uniwersum EVE Online. Produkcja zmierza na pecety i zaoferuje obsługę okularów VR Oculous Rift.

Kilka miesięcy temu podczas konwentu FanFest studio CCP Games przygotowało dla uczestników sympatyczną atrakcję, umożliwiając im zagranie w kosmiczny symulator osadzony w uniwersum EVE Online. Była to jedynie kilkuminutowa gwiezdna bitwa, ale dzięki świetnemu wykonaniu oraz obsłudze okularów VR Oculous Rift projekt zrobił na odwiedzających ogromne wrażenie. Prototyp spodobał się tak bardzo, że studio postanowiło stworzyć w oparciu o niego pełną grę, która otrzymała tytuł EVE: Valkyrie.

  1. EVE: Valkyrie – strona oficjalna gry

Produkcja skoncentruje się na wieloosobowych kosmicznych bitwach. Gracze zasiądą w kokpitach myśliwców znanych z EVE Online, ale zabawa nie będzie przypominała tego, czego możemy doświadczyć w tym MMO. O wyniku starć zadecydują bowiem umiejętności użytkowników, a nie statystyki ich postaci, a same potyczki będą miały mniejszą skalę.

Zapowiedziano EVE: Valkyrie - kosmiczny symulator osadzony w świecie EVE Online - ilustracja #1

EVE: Valkyrie powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i trafi do sprzedaży w przyszłym roku. Wypuszczony zwiastun zawiera fragmenty rozgrywki, które prezentują się imponująco i pokazują, że od czasu prototypu z FanFest twórcy dokonali sporych postępów. Studio CCP obiecuje, że więcej informacji o projekcie poznamy w najbliższym czasie.

Zapowiedziano EVE: Valkyrie - kosmiczny symulator osadzony w świecie EVE Online - ilustracja #2

Wydaje się, że po latach posuchy wreszcie nadchodzą dobre czasy dla fanów kosmicznych symulatorów. Sezon na gry tego typu otworzy za kilka miesięcy X Rebirth, czyli najnowsza odsłona cyklu gwiezdnych sandboksów studia Egosoft.

Prawdziwy urodzaj czeka nas w przyszłym roku. Poza EVE: Valkyrie do sprzedaży trafi również Elite Dangerous, Skyjacker, Limit Theory, Starlight Inception, Void Destroyer, Kinetic Void oraz Star Citizen. Każdy z tych tytułów prezentuje trochę inne podejście do tematyki kosmicznych symulatorów, więc każdy gracz powinien znaleźć coś dla siebie.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej