Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:45

autor: Sarge

Thief w polskiej kinowej wersji językowej, ale nie na Xboksie One

Firma Cenega ujawniła, że gra Thief ukaże się w naszym kraju 28 lutego 2014 roku w polskiej kinowej wersji językowej na większości platform sprzętowych. Niestety, nie dotyczy to Xboksa One, który w tym czasie prawdopodobnie wciąż nie będzie oficjalnie dostępny w Polsce.

Firma Cenega ogłosiła, że do jej planu wydawniczego weszła właśnie najnowsza część serii Thief. Dzięki temu gra zostanie zlokalizowana, choć niestety nie na wszystkich platformach sprzętowych.

Thief ukaże się w naszym kraju 28 lutego 2014 roku w polskiej kinowej wersji językowej (napisy) na PC, PlayStation 4, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. Oprócz tego tytuł zadebiutuje u nas po angielsku na Xboksie One. Tym samym będzie to jedyna edycja nadchodzącej produkcji studia Eidos Montreal, która zostanie pozbawiona lokalizacji. Przygotowaniem tłumaczenia zajmuje się firma QLOC S.A.

Przyszli nabywcy gry Thief w wersji na Xboksa One zagrają tylko po angielsku - Thief w polskiej kinowej wersji językowej, ale nie na Xboksie One - wiadomość - 2013-08-21
Przyszli nabywcy gry Thief w wersji na Xboksa One zagrają tylko po angielsku

Dlaczego wersja na Xboksa One nie będzie po polsku? Można się domyślać, że chodzi o brak oficjalnej premiery tej konsoli w naszym kraju w 2013 roku. Ma do niej nastąpić dopiero w bliżej nieokreślonym terminie w 2014 roku, ale najwyraźniej do ukazania się Thief nie ma na to szans. Dzisiejsza wiadomość może być zapowiedzią tego, że inni dystrybutorzy również będą rezygnować z lokalizacji na Xboksie One, przynajmniej do czasu oficjalnego debiutu sprzętu w Polsce.

Xbox One będzie pozbawiony blokady regionalnej, więc wielu zniecierpliwionych graczy może zdecydować się na import konsoli z zagranicznych źródeł. Oprócz tego wybrane polskie sklepy zapewne również zajmą się sprowadzaniem nowego Xboksa z zagranicy. Takie osoby będą musiały prawdopodobnie pogodzić się z tym, że do czasu debiutu sprzętu w naszym kraju będą zmuszeni grać we wszystkie tytuły po angielsku.

Thief to czwarta odsłona serii składankowych gier akcji opowiadających o przygodach tytułowego złodzieja. Tworzeniem tej produkcji zajmuje się studio Eidos Montreal, odpowiedzialne za Deus Ex: Bunt Ludzkości. Tytuł działa na zmodyfikowanej wersji silnika Unreal Engine 3 i skupi się na kampanii dla jednego gracza, choć jest pewna szansa na tryb kooperacji.