Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 sierpnia 2013, 10:56

PlayStation 4 – Sony podało listę tytułów startowych

Tak jak wcześniej Microsoft, koncern Sony wykorzystał okazję, jaką są targi Gamescom, by ujawnić pełną listę 15 tytułów startowych dla PlayStation 4. Część z nich również doczeka się ekskluzywnej zawartości na „czarnulce”.

Firma Microsoft rozpoczęła targi Gamescom od publikacji listy 23 tytułów, z którymi wejdzie na rynek konsola Xbox One. Sony nie pozostało dłużne gigantowi z Redmond i wkrótce potem ujawniło pozycje, które otrzyma na starcie PlayStation 4. Znajdziecie je poniżej.

PlayStation 4 ma nieco mniej tytułów startowych niż Xbox One, ale Sony zadbało o odpowiednią różnorodność gatunkową gier: od szerokiego spektrum strzelanin… - PlayStation 4 – Sony podało listę tytułów startowych - wiadomość - 2013-08-21
PlayStation 4 ma nieco mniej tytułów startowych niż Xbox One, ale Sony zadbało o odpowiednią różnorodność gatunkową gier: od szerokiego spektrum strzelanin…

Poniższe zestawienie zawiera 15 tytułów startowych, które będą sprzedawane zarówno w formie cyfrowej, jak i tradycyjnej, pudełkowej:

 • Assassin's Creed IV: Black Flag (Ubisoft)
 • Battlefield 4 (DICE, Electronic Arts)
 • Call of Duty: Ghosts (Infinity Ward, Activision)
 • DriveClub (Evolution Studios, Sony Computer Entertainment)
 • FIFA 14 (EA Sports, Electronic Arts)
 • Just Dance 2014 (Ubisoft Paris, Ubisoft)
 • Killzone: Shadow Fall (Guerrilla Games, Sony Computer Entertainment)
 • Knack (Sony)
 • LEGO Marvel Super Heroes (TT Games, Warner Bros. Interactive)
 • Madden NFL 25 (EA Sports, Electronic Arts)
 • NBA 2K14 (Visual Concepts, 2K Games)
 • NBA LIVE 14 (EA Sports, Electronic Arts)
 • Need for Speed: Rivals (Ghost Games, Electronic Arts)
 • Skylanders: Swap Force (Vicarious Visions, Activision)
 • Watch Dogs (Ubisoft Montreal, Ubisoft)

Jednocześnie Sony nie omieszkało się pochwalić, że jeżeli do wymienionych 15 startowych pozycji pudełkowych dodamy gry sprzedawane wyłącznie w formie cyfrowej oraz produkcje, których premierę przewidziano na późniejszą część 2013 roku, łączna liczba tytułów w dorobku PlayStation 4 wzrośnie do 33. W oficjalnym oświadczeniu japońskiego giganta padła również liczba gier znajdujących się w produkcji na konsolę nowej generacji – jest ich ponad 180. Wspomniano też, że od czerwca liczba deweloperów współpracujących z Sony wzrosła z 500 do 620.

…po przyzwoity wybór samochodowych ścigałek. - PlayStation 4 – Sony podało listę tytułów startowych - wiadomość - 2013-08-21
…po przyzwoity wybór samochodowych ścigałek.

Warto też zauważyć, że nie tylko Microsoft zapewnił sobie dodatkową zawartość w multiplatformowych grach wychodzących na jego platformę w dniu premiery. Jak wiemy, Xbox One dostanie ekskluzywne elementy w Call of Duty: Ghosts i FIFA 14, natomiast PlayStation 4 otrzyma dodatkowe etapy i zadania w produkcjach Ubisoftu: Assassin’s Creed IV: Black Flag oraz Watch Dogs.

Przypomnijmy też, że wspomniane gry zadebiutują 15 listopada w Ameryce Północnej oraz 29 listopada w Europie. Jak się bowiem wczoraj dowiedzieliśmy, na te właśnie dni firma Sony wyznaczyła termin premiery swojej najnowszej konsoli.

Krzysztof Mysiak

Krzysztof Mysiak

Wpadł w sidła elektronicznej rozrywki przez starszego brata – kolekcjonera gier i gracza. Przez lata młodości nie miał własnego sprzętu nadającego się do grania, więc inwestował czas w wertowanie GOL-owskiej Wielkiej Encyklopedii Gier (i CD-Action). Swoje przeznaczenie dopełnił krótko po maturze, w 2013 roku, wysyłając CV do krakowskiej redakcji. Zdobył wykształcenie dwuklasowca – bibliotekarza/infobrokera – ale zamiast pójść w ślady Deckarda Caina czy Handlarza Cieni, wolał kontynuować karierę autora wiadomości ze świata (i nie tylko). Po paru latach wiercenia dziury w brzuchu połowie redakcji wyszarpał miejsce w gronie pracowników GRYOnline.pl i w 2017 r. przeniósł się do Krakowa. Zanim wyfrunął stamtąd do Poznania (w 2020 r.), zdążył zostać zapamiętany jako ten koleś, który bywa na tolkienowskich konwentach, jeździ paskudnym Subaru Imprezą i wywija mieczem na firmowym parkingu. Dziś z dystansu dogląda Encyklopedię Gier i Serwis Informacyjny.

więcej