Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2013, 06:44

autor: Adrian Werner

Nadchodzi nowe Zoo Tycoon, ale tylko na Xboksa 360 i Xboksa One

Firma Microsoft zapowiedziała strategię ekonomiczną Zoo Tycoon, nad którą pracują autorzy Rollercoaster Tycoon 3. Niestety, w przeciwieństwie do poprzednich odsłon, gra zawita wyłącznie na konsole.

Firma Microsoft zapowiedziała nową grę z serii Zoo Tycoon. Musimy jednak rozczarować fanów, którzy oczekiwali wersji pecetowej. Zamiast tego w produkcję zagrają jedynie posiadacze konsol Xbox 360 i Xbox One.

Ponownie wcielimy się w dyrektora małego zoo i naszym zadaniem będzie opiekowanie się zwierzętami, rozbudowa ogrodu zoologicznego oraz oczywiście zarabianie na tym wszystkim konkretnych pieniędzy. Gra zrobi pełen użytek z Kinecta, co pozwoli np. własnoręcznie nakarmić zwierzęta lub pobawić się z nimi. Będzie to jednak tylko dodatek do części menadżerskiej.

Na razie informacje na temat nowego Zoo Tycoon są bardzo skromne, ale są powody do optymizmu. Za produkcję odpowiada bowiem studio Frontier Developments. Zespół ten ma na koncie udane Rollercoaster Tycoon 3, więc zatrudnieni w nim ludzie zdecydowanie wiedzą jak tworzyć dobre strategie ekonomiczne.

Omawiając nowe Zoo Tycoon nie sposób wspomnieć o smutnym losie studia Blue Fang, odpowiedzialnego za poprzednie odsłony serii. Kilka lat temu firma Microsoft porzuciła rynek gier pecetowych i zerwała współpracę z zespołem.

Pozbawieni oparcia dobrze rozpoznawalnej marki twórcy musieli zaczynać od zera. Wypuszczone w 2009 roku na pecety i konsole World of Zoo nie zdobyło jednak popularności. Blue Fang próbowało jeszcze sił w grach przeglądarkowych, ale przeznaczone na Facebooka Zoo Kingdom również nie okazało się przebojem i ostatecznie studio zamknięto w 2011 roku.

Adrian Werner

Adrian Werner

Złapał bakcyla gier dzięki zabawie na ZX Spectrum kolegi. Potem przesiadł się na własne Commodore 64, a po krótkiej przygodzie z 16-bitowymi konsolami powierzył na zawsze swoje serce grom pecetowym. Prawdziwy weteran newsroomu GRYOnline.pl – piszący nieprzerwanie od 2009 roku i wciąż niemający dosyć. Wielbiciel niszowych produkcji, w tym zwłaszcza przygodówek, RPG-ów oraz gier z gatunku immersive sim, jak również pasjonat modów. Poza grami pożeracz fabuł w każdej postaci – książek, seriali, filmów i komiksów – Adrian nigdy nie odmówi dobrej opowieści.

więcej