Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 16:40

autor: Vergil

Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy

W przyszłym roku do sprzedaży trafi Crossroads Inn, czyli dzieło polskiego studia Kraken Unleashed Games. Produkcja pozwoli nam przejąć kontrolę nad tytułową karczmą i pokierować jej rozwojem w taki sposób, by stała się ona sławna w całej fantastycznej krainie Delcrys.

Polskie studio Kraken Unleashed Games, czyli wewnętrzny zespół firmy Klabater (która z kolei rozpoczynała swoją działalność pod skrzydłami CDP) zapowiedziało debiutancki projekt. Mowa o Crossroads Inn, czyli produkcji z pogranicza symulacji i strategii ekonomicznej, wzbogaconej o elementy RPG. Tytuł zmierza na komputery osobiste, a trafi do sprzedaży w przyszłym roku; nad Wisłą doczeka się kinowej lokalizacji. Poniżej znajdziecie jego pierwszy zwiastun, garść konkretów na temat fabuły i mechaniki oraz wymagania sprzętowe.

Obowiązki karczmarza

Crossroads Inn zabierze nas w podróż do fantastycznej krainy Delcrys. W trakcie zabawy wcielimy się w Martyna – właściciela tytułowej karczmy, która pomimo świetnej lokalizacji (usytuowano ją na skrzyżowaniu największych szlaków handlowych) zaczęła podupadać. Choć początkowo będziemy się starać jedynie utrzymać ją na powierzchni, z czasem zaczniemy przekształcać ją w doskonale prosperujący przybytek, o którym usłyszy każdy mieszkaniec Delcrys – od lokalnych watażków i pijaków, skończywszy na sławnych poszukiwaczach przygód.

Chcąc sprawić, by Crossroads Inn rosło w siłę, weźmiemy na siebie obowiążek zarządzania dostawami, zatrudnimy pracowników reprezentujących siedem specjalizacji (w tym między innymi bardów oraz kurtyzany; co ciekawe, ich umiejętności będą rosnąć w miarę postępów), a także umeblujemy oberżę, korzystając z ponad pięciuset elementów wyposażenia wnętrza. Warto będzie przy tym zwracać uwagę na styl, w jakim utrzymamy naszą karczmę, gdyż zachęci on do odwiedzin konkretne grupy społeczne; stałymi bywalcami Crossroads Inn będą mogli zostać tak złodzieje oraz płatni mordercy, jak i arystokracja czy tak zwani „Widzący” snujący dworskie intrygi. Chcąc sprostać oczekiwaniom gości, sami przygotujemy przepisy na dania z naszego menu.

Tańce, hulanka, swawola… a w tle – polityczne intrygi rzutujące na losy całej krainy Delcrys. - Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy - wiadomość - 2018-07-31
Tańce, hulanka, swawola… a w tle – polityczne intrygi rzutujące na losy całej krainy Delcrys.

Kluczowe decyzje

Twórcy przekonują, że podejmowane przez nas decyzje biznesowe i relacje z gośćmi będą mieć wpływ na rozwój wydarzeń w całym Delcrys; dość powiedzieć, że w świecie gry będzie roić się od rywalizujących ze sobą frakcji, z którymi Martyn będzie mógł współpracować... lub wręcz przeciwnie. Fabuła (swoją drogą – nieliniowa) ma tu odgrywać ważną rolę, więc warto odnotować, że wyżej wspomniany Martyn Bradver nie będzie zwyczajnym karczmarzem; ów były żołnierz zdobył bowiem na tyle duże zaufanie króla Owena, że ten oddał mu pod opiekę swoje ostatnie żyjące dziecko (pozostali następcy tronu zginęli w tajemniczych okolicznościach). Sam władca natomiast padł ofiarą spisku możnowładców, którzy, chcąc odsunąć od władzy jego dynastię, otruli go; najwięcej zyskał na tym książę Artar z Rockburry, dzierżący monopol na handel winem.

Oprócz trybu fabularnego, w którym znajdziemy „nieliniową historię, nietuzinkowe postacie i nieoczekiwane zwroty akcji”, w Crossroads Inn pojawią się również pojedyncze scenariusze oraz moduł sandboksowy, gdzie skupimy się na pracy nad nowymi recepturami i zarządzaniu karczmą. Poza tym do gry ma trafić edytor, który zostanie zintegrowany ze Steam Workshop, co pozwoli na łatwe tworzenie fanowskich modyfikacji.

Niech Was nie zwiedzie ten piwny brzuszek; Martyn może się pochwalić dużym doświadczeniem wojskowym. - Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy - wiadomość - 2018-07-31
Niech Was nie zwiedzie ten piwny brzuszek; Martyn może się pochwalić dużym doświadczeniem wojskowym.

Mocną stroną tej produkcji powinna być ścieżka dźwiękowa, która powstaje pod czujnym okiem Marcina Przybyłowicza znanego między innymi z soundtracku do gry Wiedźmin 3: Dziki Gon. Ponadto z opublikowanych przez twórców materiałów wynika, że oprawa graficzna Crossroads Inn zostanie utrzymana w schludnej, cel-shadingowej stylistyce. Sprawdźmy więc, jak przełoży się to na wymagania sprzętowe.

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7
 2. Procesor: 2.3 GHz
 3. Pamięć RAM: 2GB
 4. Karta graficzna: 512 MB VRAM
 5. DirectX: 9.0c
 6. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. System operacyjny: Windows 7 SP1/8.1/10
 2. Procesor: 3.1 GHz
 3. Pamięć RAM: 4 GB
 4. Karta graficzna: 1 GB VRAM
 5. DirectX: DirectX 11
 6. Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
Celem samym w sobie będzie uczynienie z Crossroads Inn świetnie prosperującej karczmy. - Klabater zapowiada Crossroads Inn, czyli RPG-owy symulator karczmy w krainie fantasy - wiadomość - 2018-07-31
Celem samym w sobie będzie uczynienie z Crossroads Inn świetnie prosperującej karczmy.
 1. Oficjalna strona internetowa gry Crossroads Inn
 2. Oficjalna strona internetowa firmy Klabater
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Crossroads Inn

Crossroads Inn