Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 lipca 2018, 18:11

autor: Vergil

Prezentacja najważniejszych elementów Phantom Doctrine – szpiegowskiego XCOM-a

Na dwa tygodnie przed premierą Phantom Doctrine deweloperzy ze studia CreativeForge Games opublikowali materiał wideo, w którym prezentują najważniejsze elementy swojego najnowszego dzieła. Możemy na nim zobaczyć, jakie kroki trzeba będzie podjąć, by odnosić sukcesy w tym „szpiegowskim XCOM-ie”.

Od premiery Phantom Doctrine, czyli nazywanego „szpiegowskim XCOM-em” dzieła warszawskiego zespołu CreativeForge Games, dzielą nas dwa tygodnie. Deweloperzy opublikowali nowy materiał wideo, w którym prezentują najważniejsze elementy rozgrywki; o śmierć lub niepowodzenie będzie tu niezwykle łatwo – sprawdźmy więc, jakie kroki trzeba będzie podjąć, by zyskać przewagę nad adwersarzami.

Jednym z filarów sukcesu będzie dobór agenta, który poradzi sobie z realizacją danego zlecenia. Oczywiście niezależnie od tego, na jak bardzo zaprawioną w bojach osobę postawimy, warto będzie zadbać o jej nową tożsamość i zapewnić jej właściwe narzędzia; oprócz rozmaitych gadżetów pokroju wytrychów, w myśl zasady „przezorny zawsze ubezpieczony” na jej podorędziu powinien znaleźć się pistolet z tłumikiem. Poza tym naszemu podopiecznemu w każdej chwili może się przydać dodatkowe wsparcie – nigdy nie wiadomo, czy nie zdarzy mu się wpaść w poważne tarapaty, z którymi nie byłby w stanie sobie poradzić w pojedynkę.

Na tym nie koniec, gdyż przydatne okażą się również dane wywiadowcze pozyskiwane w toku zmagań; nie wszystkie będą jednak kompletne, a połączenie ich w logiczną całość także będzie leżeć w naszej gestii. Co ciekawe, choć eliminacja przeciwników będzie jak najbardziej wskazana, często lepszym rozwiązaniem będzie ogłuszenie jednego z nich i przetransportowanie do bazy, celem wydobycia z niego cennych informacji przez naszych naukowców. Na koniec warto wspomnieć również o rozwoju technologii – dzięki temu na przykład umożliwimy naszym agentom bezpieczną ucieczkę z miejsca akcji.

Frontalny atak zazwyczaj nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem w Phantom Doctrine. - Prezentacja najważniejszych elementów Phantom Doctrine – szpiegowskiego XCOM-a - wiadomość - 2018-08-01
Frontalny atak zazwyczaj nie będzie zbyt dobrym rozwiązaniem w Phantom Doctrine.

Phantom Doctrine zadebiutuje na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One 14 sierpnia 2018 roku; nad Wisłę gra trafi z kinową lokalizacją, a kupimy ją za około 149 złotych.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Phantom Doctrine