Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2019, 10:38

autor: Vergil

Twórcy gry Phantom Doctrine w tarapatach – pracownicy odchodzą z CreativeForge Games [aktualizacja]

Szeregi należącego w dużej mierze do PlayWay polskiego studia CreativeForge Games, które ma w swoim portfolio takie gry jak Phantom Doctrine czy Hard West, opuściła blisko połowa pracowników. Firma zamierza jednak kontynuować produkcję swego następnego dzieła, które ma być bardziej przystępne od jej wcześniejszych dokonań.

AKTUALIZACJA:

Coraz gorsze wieści na temat CreativeForge Games wychodzą na światło dzienne. Jak można wyczytać na portalu Stockwatch.pl, szeregi zespołu opuściło kolejnych jedenastu pracowników. Niewykluczone, że ci, którzy pozostali na swoich stanowiskach, również złożą wypowiedzenia. Najwyraźniej firma znajduje się na równi pochyłej, jednak przed całkowitym upadkiem być może uratowałoby ją całkowite przejęcie przez spółkę PlayWay (na ten moment posiadającą w CreativeForge Games 47,81 procent udziałów), co podobno ma ona w planach od jakiegoś czasu.

Nie najlepiej dzieje się w polskim studiu CreativeForge Games. Jak donosi serwis StockWatch, w zeszłym tygodniu ze swojej posady zrezygnował prezes Kacper Szymczak, a teraz szeregi około czterdziestoosobowego zespołu opuściło aż osiemnastu pracowników. Odbiło się to na dzisiejszym kursie akcji spółki (notowanej na NewConnect), które staniały o niemal 12 procent, do 11,99 złotych za sztukę.

Mimo kryzysu, firma zamierza skupić się na tworzeniu zapowiedzianej w listopadzie ubiegłego roku produkcji, na którą ma zabezpieczone fundusze. Co więcej, w jej oficjalnym komunikacie można wyczytać, że tytuł zostanie zaprezentowany szerokiej publiczności tak szybko, jak to możliwe. O samej grze nie wiemy obecnie zbyt wiele – autorzy pracują nad taktyczną strategią czasu rzeczywistego, która ma być bardziej przystępna niż wcześniejsze dzieła tej ekipy.

Phantom Doctrine to swego rodzaju polska odpowiedź na serię XCOM. - Twórcy gry Phantom Doctrine w tarapatach – pracownicy odchodzą z CreativeForge Games [aktualizacja] - wiadomość - 2019-01-31
Phantom Doctrine to swego rodzaju polska odpowiedź na serię XCOM.

Przypomnijmy, że debiutanckim dziełem studia CreativeForge Games było Ancient Space, czyli ciepło przyjęty kosmiczny RTS z 2014 roku. W 2015 roku do sprzedaży trafiło z kolei Hard West – oryginalna strategia turowa, łącząca elementy westernu z akcentami rodem z nurtu fantasy. W sierpniu 2018 roku na sklepowych półkach pojawiło się natomiast Phantom Doctrine, które w ciągu niemal trzech miesięcy od premiery na komputerach osobistych, PlayStation 4 oraz Xboksie One znalazło ponad sto tysięcy nabywców, z czego połowę stanowili użytkownicy platformy Steam.

  1. Oficjalna strona internetowa studia CreativeForge Games
  2. Recenzja gry Phantom Doctrine
  3. Poradnik do gry Phantom Doctrine