Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2019, 09:51

autor: Czarny Wilk

The Batman z oficjalną datą premiery i bez Bena Afflecka

Na powrót Mrocznego Rycerza na ekrany kin w samodzielnym filmie poczekamy jeszcze dwa i pół roku. Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia i w postać nie wcieli się Ben Affleck, który grał Batmana w kilku ostatnich obrazach na podstawie komiksów DC.

Poznaliśmy datę premiery reżyserowanego przez Matta Reevesa, kolejnego filmu pełnometrażowego o Batmanie. Skupiający się na młodszej wersji Mrocznego Rycerza obraz zadebiutuje 25 czerwca 2021 roku. Po raz kolejny potwierdzono też, że głównej roli w obrazie nie zagra Ben Affleck.

Affleckowy Batman jest smutny, bo pierwotnie miał być i reżyserem, i głównym bohaterem, nawet nad scenariuszem pracował, a ostatecznie zostało mu ledwie stanowisko producenta. - The Batman z oficjalną datą premiery i bez Bena Afflecka - wiadomość - 2019-01-31
Affleckowy Batman jest smutny, bo pierwotnie miał być i reżyserem, i głównym bohaterem, nawet nad scenariuszem pracował, a ostatecznie zostało mu ledwie stanowisko producenta.

O ustaleniu oficjalnej daty premiery poinformował serwis Deadline. Portal podaje również, że powodem rezygnacji z Afflecka jest chęć skupienia się na młodszej wersji Batmana. Aktor pozostaje natomiast przypisany do projektu jako jeden z jego producentów. Trwają poszukiwania nowej osoby, która wcieliłaby się w postrach przestępców Gotham City.

Matt Reeves, który ma na swoim koncie reżyserię świetnie przyjętej Wojny o planetę małp, został wybrany do prac nad Batmanem w lutym 2017 roku. Jak zdradził w sierpniu zeszłego roku, jego wizja Batmana będzie utrzymana w klimacie noir i skupi się bardziej na detektywistycznej stronie działań człowieka nietoperza.

Przy okazji Warner Bros. ujawniło daty premier kilku innych filmów opartych na komiksach DC, które pojawią się w 2021 roku. Wyreżyserowany przez Jamesa Gunna sequel Legionu samobójców obejrzymy 8 sierpnia, natomiast 21 maja na ekrany kin trafi DC Super Pets oparty na komiksach dla dzieci o zwierzętach superbohaterów tworzących własny zespół walczący ze złem.

  1. Oficjalna strona DC
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.